Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha bevezetnék az extra gyedet,...

Ha bevezetnék az extra gyedet, te visszamennél mondjuk a babád 1 éves korában dolgozni?

Figyelt kérdés

Szerintem csak kampányfogás és semmi sem lesz belőle, de nem is ez a lényeg, hanem a vélemények érdekelnének.


Szóval ha kapnál mondjuk 1 millió-1,5 millió Ft gyedet egyösszegben, ha a baba 1 éves korában visszamész dolgozni, visszamennél?


2013. szept. 5. 18:56
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez egy elég ostoba kampányfogás! Igénybe veszed, vállalod, hogy egy év múlva visszamégy dolgozni. De lesz-e bölcsőde a gyerekednek, vissza vesznek-e a munkahelyedre, nem fognak elküldeni, ha otthon maradsz, mert beteg a gyereked.

Ha nem kell visszafizetni, akkor minden épeszű anyuka igénybe veszi. De ha vissza kell fizetni, akkor miből fogod?

2013. szept. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Elő nem hiszem, hogy mindenről globálisan a kormányfeladata gondoskodni.

Nem hiszem, hogy vissza kellene fizetni. Gyed/gyes ki van fizetve ha nem mész vissza a te egyéni feladatod beosztani 2 évre.

Én elgondolkoznék rajta.

2013. szept. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én visszamennék, de anélkül is visszamentem, pedig se bölcsi, se régi munkahely nem volt.
2013. szept. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én a gyed idejére (2 évre) mindenképp itthon szeretnék maradni, de a gyes idejére már nem, ha a maradék 1 év gyest kifizetnék annak örülnék persze, de nem tudom, hogy megvalósul-e...
2013. szept. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
szerintem ez nem így fog működni, hogy kapsz több misit egyben, hanem úgy hogy mondjuk eddig kaptál két éven át havi 100.000-t, akkor most majd választhatod azt, hogy 1 éven át kapsz havi 200.000-t.
2013. szept. 5. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én kicsit előbb megyek vissza dolgozni, mint ahogy betölti a 2. életévét. Oka,hogy a 3. évre nem tudok a kevés gyes-sel itthon maradni, nem tehetjük meg.

Nálunk 2 éven belül született meg a második baba az első után, így én már csak a 2. után kapom a pénzt.

Szóval szerintem jó lenne ha járna az első gyerek után is 3 éves korig a pénz (még ha a gyesnek csak az 50%-át is) ha előbb születik is a második és ha valóban lehetne teljes munkaidőben dolgozni gyed mellett.

Én egyébként nem egy összegben kérném ha lehetne, hanem a fizetés mellé havonta - de ez szerintem attól is függ, hogy ki mennyit keres.

2013. szept. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!