Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mennyi pénzre számíthatunk?...

Mennyi pénzre számíthatunk? Párom kaphat-e valamit?

Figyelt kérdés

Jelenleg táppénzen vagyok, november végén születik a babám. A fizetésem átlag bruttó 125ezer Ft volt (órabéres vagyok, így változó volt). A táppénzem most 75ezer Ft.

Férjem most vesztette el a munkáját, 10 hónapot dolgozott. Nyilván keres munkát (jó lenne, ha találna a baba születéséig, de korábbi tapasztalataink miatt én nem vagyok túl optimista). Addig is, járhat neki valamilyen támogatás, esetleg nekünk bármi (egy főre eső jövedelem alapján).

Vagy jobban jönnénk ki kicsit is, ha én visszamennék dolgozni és ő lenne GYESen a babával. Ha így lenne (nagyon nem szeretném, de nyilván a megélhetésünk a legfontosabb) akkor már szülés után menjek vissza, vagy csak ha letelik a TGYÁS?


2013. szept. 21. 09:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Sajna a férjed nem igen kaphat semmit.

Ha voltak korábbról napjai, amit hozzászámítanak ehhez a 10 hónaphoz, akkor esetleg kaphat munkanélküli segélyt.

De amire te gondolsz, hogy szociális támogatás, azt tartósan munkanélküli személyeknek adják, vagyis akik már legalább 1 éve regisztrált munkanélküliek.

A gyes meg családi pótlékkal együtt csak pár száz forint híján 38 000 Ft.

Gyermekvédelmi támogatást kérhettek még majd. Viszont ez évente 2-szer jár.

Illetve talán lakásfenntartási támogatást.

De ezekről, hogy jogosultak vagytok vagy lesztek-e rá, ezt az önkormányzatnál kell megkérdezni.

És az 1 főre jutó támogatások egyébként tényleg nagyon kis anyagiakból élőknek jár. Az 1 főre jutó jövedelem eddig 28500 Ft volt, de ha jól tudom, de ebbe nem vagyok biztos, talán lement 22800 Ft-ra.

2013. szept. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Merj be az önkormányzatba ott tudnak segíteni. Ha a párodnak az elmúlt 3 évben nincs minimum 1 év munkaviszonya akkor nem jár munkanélküli, de menjen be a munkanélküli ott megmondják. Oda ha bejelentkezik akkor kérheti, hogy az önkormányzat fizesse helyette a TB. Mert ha nincs munkája akkor azt is rendeznie kell havonta ami 6600Ft.
2013. szept. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy a gyerek 1 éves koráig mindenképpen neked kell otthon maradnod vele. És csak utána veheti át családtag, gyes-sel.
2013. szept. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A jelenlegi jogszabályok szerint neked kell tgyáson lenned, tehát durván 6 hónapig neked kell a babával lenned, utána már Apa is igényelheti a gyedet v tgyást!

Mi is hasonló szituban voltunk, végül párom közmunkát vállalt (havi kemény 40.000 ft) a munkanélküli által aztán múlt hónapban kiment külföldre, mert lejárt volna a közmunka és egy fillért nem kapott volna.

2013. szept. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!