Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mennyi segélyt és támogatást...

Mennyi segélyt és támogatást kaphat egy egyedülálló anya összesen?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősömnek érettségije sincs, huszonévesen munkahelye is csak addig volt amíg nem esett teherbe. Arra "játszik" hogy majd egyedülálló anyaként kaphat támogatásokat és azzal addig kihúzzák amíg a kicsi nem kerül oviba.

Ez tényleg lehetséges? Nem nagyon hittem neki, de mégis mennyit kaphat majd a baba megszületése után? Hiszen annyi mindent kell fizetnie, még ha a szüleihez kellett visszaköltöznie is.


2013. máj. 29. 16:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha az elmúlt két évben van 365 munkanapja ami a szülés pillatanában is él, akkor a fizetése 70% kapja tgyás gyed címén. Ha nincs akkor az alanyi jogon járó gyest ami családival együtt 388. ezer.

Ezt kapná akkor is ha nem lenne egyedülálló. Egyedül állként 1500Ft-tal több családit kap, abból aztán nem él meg.

2013. máj. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

GYES: kb. 25.000.-, családi pótlék: 13.700.- Ezenkívül az egyszeri anyasági: 64.000.-Ft

Hát ennyiből megélni, szerintem nem lehet. Apuka esetleg dolgozik?

2013. máj. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Az apuka kirakta az anyukát amint megtudta hogy terhes. Hogy bepereli-e gyerektartásért azt nem tudom - erre nem tért ki a csaj - de ha az abortuszra nem tudták összeszedni a pénzt akkor nem tudom mit fognak csinálni.
2013. máj. 29. 21:33
 4/4 anonim ***** válasza:

2-es vagyok. Persze, perelje apukát, ha nem az akar fizetni. Ha nem ismeri el az apaságot, akkor a bíróság majd kötelezi apasági vizsgálatra. Amit neki kell fizetnie, ha bebizonyosodik, hogy ő az apa. (ez több százezer forint, úgyhogy én meggondolnám.)

Ha az abortuszra sem tudták összeszedni a pénzt, akkor miből akarja felnevelni a gyerekét.Csak mert az többszöröse az abortusz díjának.

A lényeg, hogy nem szabad annyiban hagyni, a gyereknek jár a gyerektartás apukától.

2013. máj. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!