Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Kérhetem a családi adókedvezmé...

Reni0501 kérdése:

Kérhetem a családi adókedvezményt visszamenőleg? Pénzben ez mit jelentene kb?

Figyelt kérdés
Tgyás és gyedhez is jár?
2013. szept. 24. 11:41
 1/7 A kérdező kommentje:
36 hetes terhes vagyok.Azt ne kérdezzétek eddig miért nem igényeltem:S
2013. szept. 24. 11:43
 2/7 anonim ***** válasza:
igen,szerintem igényelheted visszamenőleg. havi 10e ft. egyébként a terhesség 91 napjától jár. párod is igényelheti.
2013. szept. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

HA egy gyerek van akkor havi max 10e ft

Visszamenőleg majd csak az éves adóbevallásban kérheted

2013. szept. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Adóbevalláskor kérhető visszamenőleg. Attól függ az összege, hogy hány gyereked van és mennyi adót vonnak tőled. (Hiába jár 1 gyerekre pl 10000, ha nincs ennyi adólevonásod havonta, akkor csak a pároddal megosztva tudjátok az egészet visszaigényelni.)
2013. szept. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Adóbevalláskor kérheted az elmaradtat, most már szerintem nem érdemes kérned, mert kb 1 hónapra kapnál a magzatra, és utána újra kell kérni a megszületett babára. Ha még nem kértél, akkor kérj igazolást a dokitól arról, hogy mikor töltötted a 91. napot. Attól a hónaptól kérheted majd visszamenőleg (de max 6 hónapra), tehát ha minden igaz 60 ezer nettó pénzt fogsz visszakapni az apehtől jövő év elején az adóbevallás után.
2013. szept. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat!
2013. szept. 24. 12:58
 7/7 anonim ***** válasza:
nem csak max 6 hónapra, hanem egész évre kérheted az elmaradtat. Olyan mintha nem havi bontásban kérnéd, hanem éves adóbevallásban az egészet egy összegben
2013. szept. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!