Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Szerintetek ezt így meg lehet...

Szerintetek ezt így meg lehet csinálni, vagy nagyon lebukósnak tűnik? Lehet bonyolult a kérdésem.

Figyelt kérdés

Állapotos vagyok. Jövő tavasszal szülök kb. Szeretnék nagyobb, ha nem is a maximum gyedet kapni. Most bruttó 120e a bérem. A maximum gyedhez ugye kell bruttó 196e.


Főnököm azt találta ki, hogy kijelent egy-két hónapra és utána magasabb bérrel jelent be. Ezt így lehet?


És ha a szülést megelőzően nincs meg a 180 bérezett napom (a kijelentés miatt), akkor mi alapján számolják majd ki a tgyásomat és a gyedemet?


2013. szept. 25. 16:16
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Aha ..kijelent 1-2 hónapra..aztán bottal ütheted a bejelentést. Én nem venném be ezt a hülyeséget.
2013. szept. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát az első gondolatom az, hogy meg akar tőled szabadulni ezzel a trükkel. Én nem mennék bele.
2013. szept. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kéne ahhoz kijelentenie, hogy megemelje a bruttódat. Hidd el, ha kijelent, nem fog visszajelenteni, ez egy átverés.
2013. szept. 25. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem lebukós, hanem elbukós...

Te fogod elbukni a tgyás és gyed jogosultságod ha belemész ebbe a kijelentés-bejelentésbe. Ugyanis a nyakam tenném rá, hogy nem fog visszavenni.

Inkább legyen bejelentett jogviszonyod a szülés pillanatában kicsit kevesebb pénzzel, mint hogy aztán csak a 28 ezer ft-os gyest kapd...

2013. szept. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
attól nem lesz magasabb a gyed....nem tudom hogy gondolta a főnököd!!!ha szülés elött nincs meg a 180 nap akkor gyed se jár ugy tudom csak a gyes.(vagyis ha az elmult 2 év alatt nem volt ennyi.
2013. szept. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
ha nem feltételezem,hogy rosszindulatú a főnök,akkor azt gondolnám,hogy az alatt az 1-2 hónap kijelentés alatt megspórolja azt az összeget,amit a magasabb bruttó után kell majd fizetnie utánad. de inkább maradj az alacsonyabb fizetésnél,nehogy tényleg kirúgjon!
2013. szept. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
:D Vicces a fonokod. Ha emelni akar, ahhoz epp nem kell kijelentenie :)
2013. szept. 25. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

teljesen igazatok van. :( A mai világban sosem lehet tudni. Nem fogom magam kijelentettni. Mekkora hülyeség ez tényleg!!!

Köszönöm a válaszokat

2013. szept. 25. 20:09
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy ilyen főnöknek nem ártana írásban bejelentened a terhességed, amiből az egyik példány nálad marad és szerepel az aláírása rajta, hogy átvette a másikat....egy ismerősöm szóban jelentette be, hogy babát vár, a főnöke kirúgta rendes felmondással és tagadja, hogy tudta a terhességet....pedig 19 hetesen rúgta ki, most pereskednek.
2013. szept. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
igazad van, már írom is a papírt
2013. szept. 27. 07:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!