Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Bonyolult helyzet? Szerintetek!

Bonyolult helyzet? Szerintetek!

Figyelt kérdés
Júliusban járt le a gyedem.Azóta még szabadságon vagyok.Elvileg szeptember 11ig.A munkáltatóm olyan beosztásba rakna vissza ami mellet nem tudom a gyerkőcöt rendezni(folyamatos műszak 4+1,4+1,4+2).Gyerkőc menne bölibe(jövőhéten kell beíratni)Nagyszülők is mind dolgoznak.És nem akarom a gyereket minden nap máshoz vinni.Na a lényeg,hogy akkor rábólintottam,hogy tudom vállalni,ha nem vállaltam volna akkor elküldtek volna.Gondoltam van időm keresni,de nem igazán találtam megfelelőt.Férjemmel úgy döntöttünk,hogy akkor jöjjön a tesó.Ez az első próbálkozós hónapunk.Egy hét múlva derül ki,hogy sikerült e.Közben hívtak a munkahelyemről,hogy elszámolták a szabikat és már szeptember 4.én kezdhetek(én meg akkor utána sem számoltam).Mit tegyek?Nem tudok visszamenni.Viszont a munkaviszonyomat is megakarom tartani!Most azon gondolkodtunk,hogy akkor mégis elmegyek GYESRE.Egyáltalán lehet e???(Nem akartam,mert túl sok pénzt nem kapnék rá)És ha elmennék gyesre és közben jönne a tesó ebben a hónapban vagy pár hónap múlva akkor lehet azt csinálni,hogy lemondok a gyesről és megyek táppénzre?Első terhességemet is táppénzen töltöttem,veszélyeztetett voltam.Lehet ezt?Ti mit gondoltok?És ha sikerül a baba írásban bekel jelentenem,hogy kismama vagyok,és x naptól táppénzen leszek a gyest pedig lemondom.Hú,elég kesze-kusza vagyok!Munka viszonyom 2008 óta folyamatosan van.Határozatlan idejű szerződéssel.Szorít az idő. Ráadásosul a bölibe sem kéne beíratnom ha mégis maradnék gyesen.....
2013. aug. 25. 21:28
 1/6 anonim ***** válasza:
25%
Mi az a böli? Ilyen szó nincs a magyar nyelvben!
2013. aug. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Elnézést!BÖLCSÖDE!
2013. aug. 25. 21:52
 3/6 anonim ***** válasza:

Gondolom bölcsi.

Elvileg megcsinálhatod bár főnökkel szembe aki számít rád szeptembertől mert azt mondtad mész elég inkorrekt.

Igen újra be kell jelentened írásba.

2013. aug. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen igazad van,és félek is, hogy mit szolnak.Remélem nem vágnak ki egyből....Viszont tudom,hogy őket sem érdekelné ha valakin simán ,,átgázolnának,,!Nagyon köszönöm a választ!
2013. aug. 25. 22:02
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha visszamégy gyesre, akkor nem rakhatnak ki. Megteheted, hogy amint teherbe esel, táppénzre mégy a gyes helyett. Igazán az lett volna korrekt, ha már az elején jelzed, hogy ezt nem tudod vállalni, még akkor is mehettél volna gyesre, így meg jól kicseszel a munkáltatóddal :( A helyedben most azt csinálnám, hogy megírnám a fizetés nélküli szabadság kérő papírt a holnapi dátummal, majd besétálnék személyesen és közölném, hogy sajnálom, meg bocsánat, de egy nagyon súlyos családi probléma miatt nem tudom megoldani a gyerekem elhelyezését, sajnos ezt nem láttam előre, így kénytelen vagyok gyesre menni, mert nem tudom vállalni a műszakot. Aztán bízz benne, hogy nem rúgnak ki, tekintettel arra, hogy amíg szabin vagy, megtehetik.
2013. aug. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm,hogy válaszoltatok.Megyek gyesre.29.ével igényelhetem(mert megint ellettek számolva a szabik).Rendesek voltak velem bent,nem volt gond.És ki sem rúgtak.
2013. aug. 28. 13:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!