Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha megszűnik a GYES-re való...

Ha megszűnik a GYES-re való jogosultság és nincs munkahelye az anyukának, akkor mi a teendő?

Figyelt kérdés
El kell menni munkaügyi központba? Biztosítása akkor már nem is lesz az anyának?
2013. okt. 9. 08:24
 1/6 anonim ***** válasza:

munkaügyközpont

ha lejár és nem mész el akkor akkor nem lesz biztosításod kivéve ha magadnak fizeted

2013. okt. 9. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha elmegy a munkaügyi központba se lesz biztosítása sajnos.
2013. okt. 9. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 klopusz ***** válasza:

Csatlakozom az előttem íróhoz azzal a kiegészítéssel, hogy a GYES lejárta után 45 napig vagy biztosított, annyi idő áll a rendelkezésedre, hogy elintézd a munkanélkülit.

Amíg munkanélkülin vagy, rendezve van a biztosításod, ha semmilyen ellátást sem kapsz már, akkor magadnak kell fizetned a havi 6.660.- Ft TB-t (ha anyagilag gondban vagy a fizetéssel, az önkormányzattól kérhetsz segítséget, de ez jövedelemfüggő).


Remélem, segítettem.

2013. okt. 9. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

És még én annyit hozzáírnék az előzőekhez, hogy ha megvan a munkanélkülis regisztráció, ugye a TB is rendezve van, bár amit írok az ettől független, akkor ha olyan a család jövedelme, akkor lehet szociális juttatást igényelni GYES lejárta után, amikor megvan a 3 hónap munkanélküli regisztráltság.

Ennek havi összege 22800 Ft, ami foglalkoztatást helyettesítő támogatás néven fut.

2013. okt. 9. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

köszi! Sajnos nem lesz ilyen egyszerű az esetem. Áprilisig dolgoztam, aztán kirúgtak, dolgoztam pár helyen, aztán munkanélkülin voltam. Most is dolgozom, de fel fogok ma mondani, november végéig vagyok jogosult még gyesre. De akkor november végén elmegyek a munkaügyibe és majd megmondják mi lesz a további sorsom:)


köszi mindenkinek!

2013. okt. 9. 09:11
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem ismerjük a pontos körülményeidet, de egy kérdésem van: miért te mondasz fel? Ha olyan rosszak a körülmények vagy úgy érzed, hogy "szabadulnának" tőled, akkor várd meg, míg a munkáltatód felmond- addig is telik az idő, felmondási időre is biztosított vagy stb.

Illetve tudj róla: a felmondás napján elmehetsz passzív táppénzre is- illetve a munkaviszonyod alatt is bármikor.

Ha még van munkaviszonyod és táppénzre veteted magad, addig is telik az idő, bár már felmondhatnak, de gondolom úgysem 1-2-3 nap alatt teszik.

A passzív táppénz is limitált, de a te esetedben 1-2 hónap is számít.

Ha letelik a passzív táppénz, még mindig mehetsz a munkanélkülibe stb. ahogy a többiek írták.


Ezekkel legalább 2 hónapot lehetne nyerni.


Bár tényleg nem ismerem a konkrét helyzetedet, de szerintem NE mondj fel magadtól- ez az egyik legrosszabb megoldás anyagilag és a biztosítást illetően, amit tehetsz (hacsak nincs másik munkád azonnal, de most ugye nem erről van szó).

2013. okt. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!