Jelenleg GYED-en vagyok, megszűnik a munkáltatóm egyik telephelye ahol én is dolgoztam, ezért felmond nekem. Fel tudnátok világosítani? Többi lent.

Figyelt kérdés
Tervezzük a második babát a gyes ideje alatt,szóval gyesről újra Tgyásra majd Gyedre szerettem volna menni,de ha megszűnik a munkaviszonyom akkor ugye nem leszek jogosult a második babánál csak Gyesre.Jól tudom,vagy egyébklént is csak Gyesre mehettem volna.Járható út lenne,ha átvenne egy másik telephelyére és állományban tartana?Köszönöm a válaszokat.
2013. okt. 12. 15:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia! Én hasonló cipőben jártam, egy héttel a szülés után szűnt meg a telephely. Tudtuk, hogy meg fog szűnni, de ez pont egybe esett a szüléssel. Mivel maga a cég még azóta is működik, csak azt a telephelyet szüntette be, ahol én voltam, így nem mondhatott fel. Érvényes munkaszerződésem van. Engem papíron átcsoportosítottak a központi üzembe, majd onnan küld el a Gyes lejártával (min. 30 nap a kötelező, ami alatt kiadják a szabit, majd felmondási/felmentési idő, stb). Mivel mi nem tervezünk tesót, így nem tudom, hogy mi van, ha gyes alatt újra terhes lennék, de gyanítom, hogy ha időben bejelenteném az új terhességet, nem nyúlhatnának hozzám még három évig.
2013. okt. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem vagyok hozzáért de szerintem se mondhat fel. A cég nem szűnik meg, nem? Azért mert egy telephely bezár vagy elköltözik vagy bármi ahhoz neked semmi közöd. És jól tudod, a második babával (ha 6 hónapnál kevesebbet voltál gyesen) újra mehetsz Tgyásra, gyedre de csak ha megvan a munkáltatód!
2013. okt. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem mondhat fel azért, mert a telephely megszűnik.
2013. okt. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem mondhat fel, mert jelenleg felmondási védelem alatt állsz. Ha újra teherbe esel, és ezt írásban bejelented neki, akkor sem a terhesség alatt nem mondhat fel, sem addig, amíg otthon vagy a második babával. Ne hagyd magad, nyilván rá akar majd venni, hogy írd alá a közös megegyezést - ne írj alá semmit.
2013. okt. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat :)
2013. okt. 12. 22:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!