Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 7 hetes terhes vagyok, határoz...

7 hetes terhes vagyok, határozatlan idejű szerződéssel vettek fel dolgozni, de 6 hónap próbaidővel. Kirúghatnak ha megmondom hogy babát várok?

Figyelt kérdés
A munkámmal meg vannak elégedve már fél éve ott dolgozom ,de csak most kaptam 2 hónapja hat.lan idejű szerz. tehát még 4 hónap van a próbaidőből, de a terhesség már nem sokáig titkolható.
2008. okt. 13. 15:30
 1/3 anonim ***** válasza:
69%
Akkor is ,ha nem mondod meg, mivel próbaidő alatt titkoltad még munkaügyi pert is akaszthatnak a nyakadba! Próbaidő alatt ugyanis nem illeti meg a kismamát a "védelem" és a terhesség, bocsánat a csúny fogalmazásért, de "rejtett hibának" számít. Akárki akármit is fog írni Neked, hidd el jobban jársz, ha megmondod. Én is így jártam, nekem ügyvéd tanácsolta ezt. Szerencsére a munkáltató jól allt a dolgokhoz.
2008. okt. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, egyrészt jogilag is jobban jársz, ha megmondod, és tükörbe is bátrabban nézel majd - szerintem nem korrekt magatartás a titkolózás, főleg, hogy nem túl régóta dolgozol itt.
2008. okt. 13. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem direkt titkolom csak még korainak gondolom hogy bejelentsem, csak arra voltam kiváncsi mire számíthatok ha bejelentem.
2008. okt. 13. 17:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!