Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Második babát vállalnánk,...

Második babát vállalnánk, mire számíthatunk?

Figyelt kérdés
2003 óta folyamatos munkaviszonyom van. 2012.08.04-től táppénzen voltam, veszélyeztetett terhesség miatt. 2012.12.04-én született meg a kisfiam, most GYED-en vagyok, a maximumot kapom. Bruttó: 137200 ft. Szeretnénk még egy gyermeket vállalni, lehetőleg még a GYED alatt (2014.12.04-ig)szülessen. :) Abban lenne szükségem segítségre, hogy mi alapján számolnák a juttatásaimat? És, ha csak 2015-ben születne, jelentene valamit? Vagy ezt még nem tudni? előre is köszönöm, ha valaki segít!
2013. okt. 28. 10:41
 1/2 vADRIkó válasza:
Na, ez jó kérdés, ezt én is szeretném tudni. Az én kisfiam majd április 30 -án tölti be a két évet, addig jár a gyedem. Azzal ijesztgetnek, hogy kedvezőtlenül számolják a második babára az összeget... Állítólag érdemes lenne egy évig visszamenni dolgozni és újra gyedre jönni, mert akkor a normál összeget kapnánk. Majd utána kéne nézni itt a neten, hátha van valami konkrétum erről.
2013. nov. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Én nemrég küldtem ez üzenetet az OEP honlapján kb. a fenti szöveggel, de még nem válaszoltak! azóta jött be ez a dupla GYED-es sztori! Kíváncsi vagyok válaszolnak e...
2013. nov. 14. 10:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!