Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2. baba vállalása. Kisfiam 9...

2. baba vállalása. Kisfiam 9 hónapos, örökmozgó. Adott egy hiteles 2 szobás panel,2 munkahely, segítőkész apuka, kevés megtakarítás. Nagyszülőkre nem számíthatunk, tesóink nincsenek. Ti vállalnátok?

Figyelt kérdés
Akik vállalták, ők hogy oldották meg pl. a terhességi orvosi vizsgálatokat, szülést, vagy nem "gáz" hogy 1 szobában nőnek fel a kicsik?
2013. aug. 21. 07:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
60%

Mi vallaltuk.

A vizsgalatokra vittem a nagyot(14hos volt mikor terhes lettem)volt h be kellett fekudnom komplikacio miatt,akkor apuek vigyaztak ra.igy szuleskor is.parom kulfoldon dolgozik igy valakire hagynom kellett apu meg imadja oket!

Amig kicsik szerintem nem gond hogy egy szobaba vannak.

Sogornom gyerekeivel panelba laknak.gyerekek mar huszon evsek es egy szoba van.es neki egy fiu egy lany van.

Mindent meg lehet oldani csak akarni kell;)))

2013. aug. 21. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
9%
Nálunk a 3 gyereknek volt egy szobája, és nem volt belőle semmi gond.
2013. aug. 21. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
35%
Mi így állunk : gyes,egy munkahely,0 megtakarítás (de amint mindent kifizetünk,ami elmaradt lesz tartalék),2szoba,0hitel,0segítség és nem vállalnánk.A legfőbb indok,az hogy nem tenném egy szobába a gyerekeket,mert ha nagyobbak lesznek,nem lesz magánéletük és egy 3-4 éves is szeret már elvonulni magában játszani néha.És nekem ez bőven elég indoknak,én sem élnék testvérekkel egy szobában...Gondolj bele,te élnél egy szobában testvérrel?Véletlen se tudsz leülni olvasni mesekönyvet,mert ő még épp ovis és randalírozik,mivel olvasni nem tud.Ha álmos vagy 6évesen a suliból hazaérkezve,nem tudsz aludni,mert ott ugrál a 4-5éves tesó.Tanulni nem tudsz,mert folyton magyaráz neked...Én ezekbe bele tudok gondolni,mert engem is zavart tizenévesen,hogy a kisöcsém a szobámon rontott át mindig mamához pl és ezt egy nap kb 150x.
2013. aug. 21. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
48%

Én nem értek egyet az előző válaszolóval.

Nekem van egy nővérem akivel 22éves koromig egy szobában voltunk.

Anyumeknak másfél szobás lakása van.

Nálunk semmi gond nem volt azzal hogy egy szobában vvoltunk sőt jó volt.

Esténként sokat hulyeskedtunk amég kisebbek voltunk egy nagy ágyon aludtunk majd külön.

Én azt mondom inkább legyenek egy szobában ketten mint azért legyen valaki egyke mert kisebb a lakás

2013. aug. 21. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
37%

2 szoba 4 embernek egyáltalán nem kis élettér. Miért lenne gáz a közös gyerekszoba? A 3-4 ágyas kollégiumi szoba ellen bezzeg nem tiltakozik senki. Pedig ott is tanulni kell.

Szerintem nyugodtan vállalhattok 2. babát.

2013. aug. 21. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
82%
ha jó szakmátok van és pl kirúgják a férjedet, de hamar talál munkát, akkor vállalnék még egy gyereket. a hitel miatt mondom ezt. az, hogy egy szobában lennének a gyerekek, semmi extra
2013. aug. 21. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én nem mertem volna ha nincs saját hitelmentes ingatlan. Bár nem az enyém, férjemé meg az anyósomé de nekem ez így jó, enélkül viszont nem mertem volna.
2013. aug. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Simán vállalnám! Nagyon jó egy testvér, egy második baba! Van két szobátok, vagy két munkahelyetek, nem kérdés szerintem! Nyugodtan lehet egy szobába a két gyerek, idővel (10 év múlva) meg még ki tudja mi lesz, ha szeretnétek, nagyobba költöztök. Mi a egyszobás lakásba vállaltuk be a gyereket - nem szándékozom itt megöregedni, de egy gyerekkel elkezdeni még elfogadható. Engem is egyszobás lakásban neveltek fel a testvéremmel iskolás korunkig! Nagyon szép emlékeim vannak abból az időből - onnan tudom, mert aztán ugye költöztünk nagyobba és tisztán megvannak a régi helyről az emlékek :)

Sok sikert, bátorságot és jó babázást!

2013. aug. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
76%
Simán. Én a két nővéremmel laktam egy szobában anyuéknál, szerettük. A gyerekeim is szeretik a közös szobát. Mivel így nő fel, ezt szokja meg, nem hiszem hogy zavarni fogja valaha is, ha nincs külön szobája. Sok ismerősöm lakott egy szobában a tesójával, vegyes párosok is, panelházas környék volt, és ez teljesen megszokott volt. Érdekes, hogy mindegyiküknél nagyon szoros lett felnőttként a testvéri kötelék, barátai egymásnak. És ki tudja, lehet egyszer nagyobb lakásba költözhettek.
2013. aug. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, h. ilyen sokan írtatok. Igazából nem a szobaszámmal van a "bajom", hanem a segítség hiányával.
2013. aug. 21. 13:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!