Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mi a menete annak ha gyed...

Mi a menete annak ha gyed után már nem tudok vissza menni dolgozni a régi munkahelyemre? (Többi lent)

Figyelt kérdés
A 2. babával vagyok itthon, egy hónap múlva jár a gyedem,de családi okok miatt messzire költöztünk a munkahelyemtől,így oda már nem fogok tudni bejárni dolgozni.Mit csináljak ha lejár a gyedem?Kérjem e gyes idejére még a fizetés nélküli szabadságot és csak gyes után foglalkozzak a felmondással vagy mondjak fel rögtön ha lejár a gyedem?
2013. okt. 29. 09:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Maradj meg fizetesnelkulin, csaka. GYES utan mondj fel.
2013. okt. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szerintem gyes után amúgy se vennének már vissza,mert teljesen átrendeződött az egész munkahely,lecserélődtek a főnökök,sokakat elküldtek,úgyhogy nekem csak a gyed miatt nem mondtak még fel.A felmondási idő az hogy van?Milyen esetekbe kell ledolgozni?
2013. okt. 29. 09:38
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha te mondasz fel, le kellene dolgozni. A közösmegegyezes de kellene menni, akkor el engedhetik. De ha pl rögtön a GYES leírta utan mondasz fel, akkor a bentmaradt szabadsagod lefedi a felmondási időt is.
2013. okt. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Értem.És a gyed lejárta előtt mennyi idővel kell szólni hogy maradok még gyesen?
2013. okt. 29. 09:46
 5/6 anonim ***** válasza:

Emlékeim szerint nem kell szolnod, hiszen anno irtal egy fizetesnelkuli szabadsag kérelmet gyermekgondozásia miatt. De biztos ami biztos, fel is hivhatod őket, hogy kell e írnod valamit.

Amúgy a GYESt érdemes időben igényelni, mert 30 nap az elbírálási idő.

2013. okt. 29. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors válaszokat!
2013. okt. 29. 09:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!