Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Tartósan beteg gyerek és...

Tartósan beteg gyerek és második gyerek. Hogyan kell intézni a Gyest? Többi lent.

Figyelt kérdés

Kicsit elakadtunk a dologgal,mert még a védőnő sem tudja a választ ,az Államkincstár meg nem válaszol.

Van egy 2 éves gyermekem aki tartósan beteg,és most született meg a második.Az elsőre is gyes-t kaptam mert nem volt meg a biztosított napok száma.Nem tudom,hogyan kell a gyes-t megigényelni.Hogy hagyni kell az első gyermek után járó gyes-t(mivel az 10 évig jár az első után) vagy meg kell igényelni a másodikra? Vagy hogyan kell ezt elintézni?

Köszönöm a válaszokat előre is.


2013. nov. 7. 11:13
 1/5 palacsinta1992 ***** válasza:
Be mész az Államkincstárhoz és kéred a gyesre vonatkozó lapot kitöltöd és ott benne áll, hogy tartósan beteg gyermek stb..ne hallgass ott senkire, mert nekem azt mondták,hogy tartozok tb-vel és kiderült,hogy sehol sámli! A védőnők meg idióták (nekem még a hűtőmbe is be akart nézni és úgy hajtottam el)
2013. nov. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Megigényelheted a másodikra bár szerény véleményem szerint semmi értelme.

Egyszerre csak egy gyes jár, így az elsőre le kell mondani majd megigényelni a másodikra ekkor jár a másodikra is 3 évig,ekkor a nagy csak 5 éves akkor megint rá elintézni.


B verzió nem igényled meg a kicsire marad nagyon és pont ugyan annyi jár.

2013. nov. 7. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

Nem küldtem be a gyeshez a kérelmet.Majd január 1-től megigényelem ha lehet :D

Első,én is voltam így a védőnővel amikor az elsővel voltam terhes és jött felmérni a körülményeket.

Bennem akkor felmerült egy kérdés,hogy a romáknál is ezt csinálja? :D

Oda miért nem járnak ki minden hónapban és minden héten a szülés után 6 hétig?


Még 1x köszönöm,hogy válaszoltatok értékeltem egy zölddel a válaszaitokat! :)

2013. nov. 9. 20:08
 4/5 anonim ***** válasza:
A te gyerekeid már megszülettek így az új dupla gyes titeket már nem fog érinteni. Visszamenőleg nem érvényes.
2013. nov. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 palacsinta1992 ***** válasza:
Ó a romáknál nem mer, vagy a franc se tudja, mert gondolom tudja, hogy ott nincs étel:D Csak a lényeg, hogy orba szájba szüljék a gyerekeket, neki meg legyen munkája, csak játszák az agyukat:) SOK SZERENCSÉT A GYESHEZ!!!!!Első voltam:)
2013. nov. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!