Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Szerintetek számiithatok...

Szerintetek számiithatok valamire? Járt már iigy valaki? ( bocsi nincs hosszú i betűm)

Figyelt kérdés
Kisfiam decemberben lesz 3 éves tavasz óta próbálkoztunk kistestvérrel, és hát pont ma derült ki, hogy kismama vagyok. DE A BÖKKENŐ: október 31.-vel lejárt a munkahelyemen a szerződésem és nem hosszabitották meg, igy most munkanélküli segélyt fogok kapni. A kisfiam előtt majdnem három évet dolgoztam egy munkahelyen, úgy hogy most kezdtem el intézni ezeket a dolgokat. Kérdésem: ha lejár a három hónap munkanélküli segély és ugye nyárra várom a picit fogok valamit kapni, vagy el kell mennem segélyeket kunyerálni szégyen szemre??? :( Gondolom Gyedről nem is álmodhatok... és akkor ugye csak a szülés után fogok kapni Gyest, addig nulla forint lesz az én bevételem???

2013. nov. 8. 21:17
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen, addig nulla lesz.
2013. nov. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Igen, egy kicsit bocs de gondolkodhattatok volna előre.
2013. nov. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha szüléskor nincs munkahelyed és nem jár már az álláskeresési támogatás sem, akkor csak gyes fog járni.

Amit tehetsz, keresel munkát, vagy segélyekért kuncsorogsz, mivel táppénzre sem tudsz menni, ha nincs munkahelyed. Az álláskeresési támogatás miután lejárt, kérdezd meg, mikor tudod az aktív korúak ellátását igényelni. Ez kb. 22 ezer forint havonta, de nem tudom mennyi munkanélküliség után jár, mert van valami, hogy legalább 1 évig együtt kell működni a Munkaügyi Hivatallal és ha nem találsz munkát, akkor igényelheted. Illetve, az önkormányzatnál tudod, majd igényelni, hogy fizessék helyetted a TB-t, miután lejárt az álláskeresési. Mert ha nincs álláskeresési és aktív korúak ellátását sem kapod, akkor a TB-t neked kell fizetni havonta, ha munkahelyed sem lesz.

Egyébként a fiad 2 éves kora után vissza kellett volna menned dolgozni és akkor lehet, hogy hosszabbítottak volna szerződést. Gyesen lenni elég necces, kivéve ha a párod keres legalább nettó 300 ezret.

2013. nov. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Gondolkodtunk előre már bocs, tavasz óta próbálkoztunk a kistesóval, arról nem én tehetek, hogy pont most volt létszám csökkentés a cégnél, amit persze nem fognak előre bejelenteni... A másik meg én vissza mentem dolgozni a fiam két éves korában, irtam is, hogy decemberben lesz 3 éves és január óta dolgoztam. Örülök, hogy egyáltalán találtam munkát.Csak nem ahhoz a céghez tudtam visszamenni dolgozni, akiknél voltam, mert mikor megszületett a fiam csődbe ment az a munkahely. Éhen halni nem fogunk, de ha a cigánynak jár minden szar én is kifogom használni ezeket a dolgokat... Köszike a válaszokat! :)
2013. nov. 9. 15:16
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom miért kéne ahhoz nettó 300, hogy megéljünk...? Eddig ketten kerestünk 220 körül és nem igen vagyunk spórolósak.
2013. nov. 9. 15:34
 6/9 anonim ***** válasza:
Majd ha 2 gyerekre kell óvodát és iskolát fizetni, akkor megtudod, még a 300 ezer se lesz sok. Két gyerek, minden kétszer annyi, mindenből kettő lesz! Míg pici baba, addig nem tűnik fel, de amint a kisebbik is óvodás lesz, na akkor majd kiderül minden.
2013. nov. 9. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha a 220 ezret felezem, az 110 ezer, te kapsz 25 gyest, meg 26 ezer családit. Ez kb. 160-170 ezer bevétel, gondolom rezsi, egyéb kiadás, hát nem sok marad és ha a gyerek 3 éves kora után sem találsz munkát, akkor bizony necces a helyzet.
2013. nov. 9. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A férjem keres 140 nettót. Meg vannak támogató szüleink, nagyszüleink, összetartó család vagyunk. Mivel a férjem egyke minden álma a nagy család iigy szeretnénk még majd 3. tesót is. És tudom, hogy óvoda iskola mennyibe kerül. A másik 11 éve vagyok dolgozó nő és most vagyok életemben először munkanélküli, mindig volt munkahelyem, ezután sem leszek egy elveszett ember. Kis város ahol élünk, de fontos város igy meló mindig akad.
2013. nov. 9. 18:45
 9/9 A kérdező kommentje:
Még egyszer köszi a válaszokat! :)
2013. nov. 9. 18:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!