Gyed? Gyes? Munkanélküli?

Figyelt kérdés
Jelenleg nincs munkám, mivel a határozott idejű munkám során kiderül hogy terhes vagyok s kiderült. 3 honapos vagyok jelenleg. Munkanélküli járadék nem jár nekem ,mivel nyáron már igényeltem, előző munkahelyem után 60 napot. Most ha nem tudok elhelyezkedni,akkor munkanélküli segélyt (28ezer Ft körüli összeg), igényelhetek e utolso szülési honapomban, s azzal biztosított lehetek e h járjon a gyed gyed tgyás a gyerköcnek? Ill azt is hallottam hogy vállalkozová ha válok,akkor ujra biztosított vagyok.
2013. nov. 14. 16:33
 1/5 anonim ***** válasza:
csak gyes fog járni
2013. nov. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
mire vállalsz gyereket? Már most agyon agyalsz, hogy hogyan tudod a legtöbb segélyt összekaparni!
2013. nov. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen, csak ahhoz hogy vállalkozó legyél, havonta nem kevés járulékot kell magad után fizetni.

És ha ilyen kevés munkád volt (rövid biztosított idő), akkor lehet, hogy nem is lennél jogosult gyedre.

De erre gondolhattál volna gyerekvállalás előtt is!

2013. nov. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Most 2 honapot, elotte 1.5 evet, azelott 1 evet dolgoztam. Sztem ennek elegnek kellene lennie.


S kedves okoskodo ki azt hiszi segelyt akarok.osszekaparni magamnak.. mindenki magabol indul ki.. biztos 10 kolypk v megszsmolhatatlan van.korulotted de nkem o az elso lenne s steretnek neki mindent megadni.

2013. nov. 15. 07:06
 5/5 anonim ***** válasza:
A szülést megelöző 2 évben kell meglenni a 365 napnak
2013. nov. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!