Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A férjemnek megszűnt a munkavi...

A férjemnek megszűnt a munkaviszonya, és szeretném ha átvállalná a gyes tőlem, de van 04. 01-09. 09-ig igazolt munka viszonya azaz fél év, járna neki a gyes mellet a munkanélküli segély is?

Figyelt kérdés
2013. szept. 12. 10:24
 1/6 anonim ***** válasza:
De ha te dolgozol akkor nem lenne ésszerűbb h te Gyedet kapj? Vagy te se dolgozol? Munkanélküli segély szerintem egyszerre nem jár és gyes is.
2013. szept. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%
Én remélem, hogy kétféle segély nem jár ugyanannak az embernek egy időben. Mások beleszakadnak a munkába, megtervezik, kiszámolják a kiadásokat, bevételeket és úgy gondolják át a gyermekvállalást, míg sokan segélyre meg mindenféle támogatásra várnak, meg sakkoznak azzal, hogy a különböző állam által adott segéllyel mikor járnának jobban. 1-es: szerintem, ha a kérdező azt írja, hogy a férje átvállalná a gyest, akkor gondolom ő sem dolgozott szülés előtt. Vagy esetleg már elmúlt két éves a gyerek, vagy elmegy a kérdező munkát keresni. Bocs, tudom nem a kérdésre válaszoltam, de mindig felhúzom magam az ilyenen. Gondolom most jön a leszavazás.
2013. szept. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
56%

Elég megbotránkoztató lenne, ha járna mindkettő...

Már bocsánat. Szerintem nem jár. És ne is járjon. Én meg napi 12 órát dolgozom, h jó gyedet kapjak majd, mert babát tervezünk... azt bezzeg nem emelik.

2013. szept. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem jár egyszerre két juttatás az államtól semmilyen esetben! Előző válaszolók megnyugodhattok! :)
2013. szept. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
69%
Megnyugodtunk. Köszi!
2013. szept. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt nem jár egyszerre két ellátás, másrészt a férjednek fél év munkára álláskeresési támogatás sem jár. Ahhoz ugyanis 360 munkában töltött nap kell, 3 éven belül.
2013. szept. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!