Ki vagyok akadva, igazat mondtak az Államkincstárnál?

Figyelt kérdés
Felhívtam ma az Államkincstárat, kíváncsi voltam, mit ajánlanak, hogy kéne csinálnom. 2014 augusztusáig gyesen lennék kis fiammal, de terhes vagyok a masodikkal, most 15 hetes. Járt tégy ás, GYED is.... Gondolkoztam visszamennek táppénzre mert anyagilag jobban járnánk, de időközben megszűnt a férjem cége , jelenleg munkanélküli.... Es itt van az új lehetőség is , hogy januártól megkaphatnank mind a két ellátást.... Közöltek ,hogy nincs megszavazta, ez csak tervezet.... Mar ezt sem értettem, hisz elfogadt a parlament tudtommal, de megkérdezettek azt a variációt, hogy akkor férjem elmenne gyesre a nagyobbikkal, én meg visszamennek táppénzre... Erre közölte a nő, hogy a férjem nem mehet gyesre mert nincs jelenleg munkahelye ! Kérdeztem, hogy tudtommal alanyi jogon jár meg azoknak a kismamáknak is akik terhesség elott nem rendelkezések munkaviszonnyal. Erre közölte a nő ez tag fogalom, hogy alanyi jogon, nem jár es punk rum...... Igazat mondot? Tudnátok segíteni?
2013. nov. 20. 15:04
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Elnézést a sok helyesírási hibáért nem gépről írok...
2013. nov. 20. 15:06
 2/15 anonim ***** válasza:
Az új szabályozásról még nyilván nem tudott mit mondani, mert ha megszavazzák a parlamentben, akkor is csomó idő még, míg törvény lesz belőle. De a gyes tuti jár alanyi jogon, szóval én telefonálnék még egyszer, hátha egy hozzáértőbb ügyintézőt fogok ki.
2013. nov. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Ugye... Nekem is gyanús ez az egész, hisz meg olyat is hallani, hogy nagyi veszi át a gyesen levő szerepet, ha pl anyuka visszamegy melozni... Ehhez be kell vajon menni személyesen elintézni?
2013. nov. 20. 15:15
 4/15 anonim ***** válasza:
28%

Hát igen ez a szívás aki már erre apellál hogy dupla gyes gyed vagy hogy nem tudom!!

Amugy bocsi nem akarlak megbántani ,nyugi én is remélem hogy lesz ez mert mi is jövőre de mi a 3. babát tervezzük!!

De inkább nem reménykedek a dupla gyedben ,legyen meglepi hátha tényleg lesz és még járni is fog!

Mert az is hallottam hogy csak annak fog járni aki jövőre szüli a 2.babát !!

2013. nov. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Nem erre apellálok. Sok éves munkaviszonyból mentem szülni, es a férjemnek is huszonöt éves munkaviszonya van 39 evsen.... De ha volna egy ilyen lehetőségünk ugyan mi a francra nem használnánk ki? Most ment csődbe a cégünk milliós ÁFA maradt benn nekünk se ajánlotta fel az APEH ugyan vigyük hátha könnyebb lesz. Es igen is ezzel próbálnak segíteni akkor elfogadja az ember.... Egyébként nem az államnak akartam két gyereket hanem magunknak, hogy testvére legyen a kisfiamnak. Saját családi házzal, külön szobákat, nem a semmire vállaltuk....
2013. nov. 20. 15:54
 6/15 anonim ***** válasza:
75%

Atyaisten, tanuljatok már meg szöveget értelmezni.

A kormány fogadta el. Leültek, megbeszélték, hogy hm, ez jó lenne. De a törvényhozó szerve az országnak nem a kormány, hanem a parlament.

Most, hogy kinyilatkoztatták a szándékukat, majd elkészül a törvénytervezet, azt benyújtják a parlamentnek, az illetékes biztosságok véleményezik, ezt követően parlamenti vita, majd szavazás, aztán lesz csak belőle törvény. El kell készíteni hozzá a végrehajtási rendeletet is...


A gyes-hez nem kell aktív jogviszony.

2013. nov. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
31%

Engem is össze-vissza küldözgettek az Államkincstárnál, nem bírták eldönteni, hogy jogosult vagyok-e a GYED-re, T-Gyásra, meg hogy milyen igazolást kérjek. 3 napi huzavona után elmentem a Kormányablakhoz, ott normálisak voltak, végül GYES-t igényeltem, ami alanyi jogon jár.

Úgy tudom, hogy már megszavazták, hogy 2 ellátást lehessen igényelni, és ez a jövő januártól születő gyerekek esetében lesz lehetséges.

Szóval vagy menj Kormányablakhoz, talán ott is tudsz intézkedni, vagy az Államkincstárnál keress valami hozzáértőt. Ha nagyon kekeckedik az ügyintéző, kérd meg, hogy legyen szíves szóljon a felettesének.

2013. nov. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
A 6-os végre a teljes híreket figyeli, nem csak azt, hogy pénz lesz. Még csak a kormány fogadta el. Megbeszélték, átnézték. Előőte úgy volt, pl. hogy azoknak jár, akik 1014. jan 1. után mennek gyedre. A kormány átalakította, hogy azoknak fog járni, akik 2014. jan 1 után szülnek. Amit 1 hete mondtak, az még csak az volt, hogy a KORMÁNY fogadta el. A törvényalkotás következő lépése és szerve az Országgyűlés, más néven Parlament. A kormány ide fogja előterjeszteni a TÖRVÉNYJAVASLATOT, amit módosítanak, alakítanak, és MAJD TÖRVÉNY LESZ BELŐLE. De addig nem is lehet tudni, hogy pontosan mi lesz benne, amíg meg nem szavazzák. Persze, hogy az ügyintéző nem tud semmit mondani egy nem létező törvényről!!!
2013. nov. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Azaz 2014.jan 1
2013. nov. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%

Ja, nyilván a kincstár a hülye, ha nem tud felvilágosítást adni olyan ellátásra való jogosultságról, amihez nincs köze.

Nem inkább azzal van a baj, aki ezzel a kérdéssel oda fordult, nem az illetékes hatósághoz?

2013. nov. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!