Beleszamit-e a tappenz a gyedbe 2014-ben?

Figyelt kérdés
2014 juliusaban fog szuletni a babam. Ha jol tudom a gyed alapja a az ervenyes szerzodeses berem lesz. Jelenlegi minimalberes fizetesemet pozicio valtas miatt mindenkeppen emelni fogjak es lehetoseg van ra hogy jol odanyomjuk a ceruzat, kerdes mennyire lehetunk batrak, hogy kesobb ne legyen baj belole. Vegig tervezek dolgozni de ha megis tappenzre kenyszerulok menni, az beleszamit vmelyik kesobbi ellatasba? Koszi a valaszokat

2013. nov. 29. 19:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A 2013-as béred lesz az alap, ha lesz 180 bérezett napod. Nem a szerződés szerinti béred lesz az alap, hanem átlagbért fognak számolni. Ha a gyed igénylés átcsúszik 2015-re, akkor a 2014-es átlagbéred lesz az alap. Ha 2014-ben már nem lesz meg a 180 bérezett napod, akkor a tényleges vagy szerződés szerinti bér lesz az alap.A táppénz összege semmiképp nem számít bele sem a tgyás, sem a gyed alapjába!
2013. nov. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
2014 novembereben igenyelhetem a GYED-et. Az OEP honlapjan ezt talaltam : Ha az igénylő a gyedre való jogosultság kezdő napján fennálló* jogviszonyában a gyed jogosultság kezdő napját megelőző naptári évben rendelkezik legalább 180 nap figyelembe vehető jövedelemmel, akkor a gyed összegét ezen jogviszonyban, a megelőző naptári évben elért jövedelem alapján kell megállapítani. Ezek szerint akkor a 2013-as atlagbert veszik alapul? De csak az aktualis munkaltatomnal szerzett beremet ugye? MErt 2013 januarban meg mashol dolgoztam.. tehat 2013 februar-2013 decemberrel bezarolag? A 2014-es jovedelmem nem is szamit sehova sem?
2013. nov. 30. 09:58
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha jövő év novemberében igényeled a gyedet, akkor a 2013-as átlagbér lesz az alap, ha van 180 bérezett napod. Igen, csak az új munkáltatónál szerzett jövedelmedet nézik, mivel május 11 után szülsz. A 2014-es béred nem fog beleszámítani, abban az esetben számítana, ha 2013-ban nem lenne 180 bérezett napod, de a szülés napjától visszafele meglenne a 180 bérezett nap.
2013. nov. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
amit tehetsz, megszakítod a munkaviszonyod a cégnél, álláskeresési, majd a magasabb bérrel visszavesznek, így nem az idei, alacsonyabb lesz az alapod, csak az, amit az új jogviszonyban kapsz.
2013. nov. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!