Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A családi adókedvezményt...

A családi adókedvezményt szeretnénk igénybe venni, már elmúlt a magzatunk 91 napos, és úgy tudom hogy ilyenkor már lehet igényelni a kicsire, de nem tudom így lehet-e? A többi lent.

Figyelt kérdés
Az a helyzet,hogy úgy szeretnénk bejelenteni,hogy egyedül nevelem majd a picit,de nem tudjuk,hogy így is igényelheti-e az apa a családi adókedvezmény,nem tudjuk,hogy ez befolyásolja-e a családi pótlékot és a gyest,vagy,hogy mit kell elintézni az apasági nyilatkozaton kívül,hogy igénybe tudjuk ezt venni.Én nem tudom igénybe venni,mert ott kellet hagynom a munkahelyem a terhesség miatt.A válaszokat előre is köszönöm.
2013. dec. 4. 12:25
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

A párod nem veheti igénybe az adókedvezményt, ha nem a férjed, csak miután a baba megszületett.

Ezt a lakcímjelentgetést nem is értem. Mi sem vagyunk házasok a párommal, ő még mindig a szülei lakcímére van bejelentve és igénybe vesz az adókedvezményt a már megszületett gyerekünk után. Együtt élünk, egy háztartásban, ennyi, sehol nem kérték, hogy igazoljuk, hogy együtt élünk. Mindenképp meg kell születnie a babának, hogy az apa igénybe tudja venni az adókedvezményt, majd amit nem tudott igénybe venni, azt adóbevalláskor tudjátok visszaigényelni. Ez attól is függ, mikor töltöd a terhesség 91. napját.

2013. dec. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Oké,köszönöm a válaszokat.
2013. dec. 4. 13:48
 13/16 A kérdező kommentje:
Már betöltöttem a 91 napot bőven,már több mint 4 hónapos a pici,Május 2-re vagyok kiírva,de a Baba születése után az adóbevallásnál,mit igényelhet vissza pontosan?A terhességi idő alatti hónapokat?Vagy azt már nem,hanem csak miután megszületett akkor kérheti a munkahelyén,hogy járjon neki a kedvezmény?
2013. dec. 4. 13:53
 14/16 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. A terhesség időszakára járó családi kedvezményt igényelheti meg a baba megszületése után. Ezt az adóbevallásban teheti meg. Ha a baba megszületik azelőtt, hogy az adóbevallás határideje lejár (ez május 20. körül szokott lenni), akkor már jövőre megkapjátok azt az adókedvezményt, ami a 2013-as évre vonatkozik. A 2014-es magzati adókedvezményt pedig 2015-ös bevallás után kapjátok meg. Természetesen a baba születésétől kezdve már havonta fogja kapni az összeget, csak a magzati időszakra vonatkozó kedvezmény kötődik az adóbevallásokhoz.
2013. dec. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!!!
2013. dec. 4. 21:51
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Akkor, ha novemberben töltötted a 91. napot, akkor 2014 májusában, határidőig, a pici születése után, a november-decembert tudjátok visszaigényelni. Ha októberben töltötted, akkor október-november-decembert tudjátok visszaigényelni. Ez havonta 10 ezer forint.

Ha a baba május elején megszületik, akkor a párod a munkahelyén májustól igényelheti a családi adókedvezményt!

Ha így lesz, akkor 2015-ben tudjátok a 2014-es évre visszamenőleg megigényelni a kedvezményt (2014 január-február-március-április-májusra járó kedvezményt).

2013. dec. 5. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!