Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 1 hónapja szültem, és jogosult...

1 hónapja szültem, és jogosult leszek a tgyásra és a gyedre. Minimálbérre voltam bejelentve, a terhességem kb.8 hetétől táppénzen voltam. Jár valami ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Házastársam nincs, viszont a gyermek apja hivatalosan elismerte az apaságot. A gyermek megszületése előtt milyen juttatások jártak volna, adókedvezmény vagy valami más egyéb? Utólag mit lehet érvényesíteni?
2013. dec. 4. 20:33
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha van élő munkaviszonyod és az elmúlt 2 évben dolgoztál minimum 365 napot akkor igen.

Attól, hogy nincs házastársad de az apával élsz nem vagy jogilag egyedülálló. Bár ha az vagy akkor is csak 1000Ft-tal több családi jár semmi más.

Adókedvezmény is jár havi 10 ezer.

2013. dec. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mivel van fent álló munkaviszonyod, így a családi adókedvezményre a terhesség 91. napjától vagy jogosult. Ha ezt nem kérted, akkor jövőre a terhesség 91. napjától visszaigényelheted adóbevalláskor. Ha a pároddal együtt élsz, akkor nem vagy egyedülálló, a gyerek születése után ő is kérheti az adókedvezményt, vagy te is. Ha nem élsz együtt a pároddal, akkor csak te kérheted a kedvezményt. Táppénz alatt is kérhetted volna az adókedvezményt. Terhesség alatt csak az adókedvezmény járt volna, ezt utólag vissza tudod igényelni, mint már írtam. Vagy te, vagy az apa. Azt nem írtad, hogy együtt élsz-e a gyerek apjával vagy nem. Mert ha együtt éltek, akkor az apa is visszaigényelheti. Ha nem éltek együtt, akkor csak te kérheted.

A kedvezmény 1 gyerek után havi 10 ezer forint. Ha tőled vonnak vagy a táppénz alatt vontak 10 ezer Ft adót, akkor ezt az összeget visszakapod, ha csak pl. 8 ezer adót vontak, vagy vonnak, akkor 8 ezret kapsz vissza. Annak érdemesebb visszakérni vagy igényelni, akinek magasabb a keresete.

2013. dec. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!