Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Méltányossági kérelem? (a...

Méltányossági kérelem? (a többi lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Próbálom tömören összefoglalni. 21 éves vagyok 2014. mácius 10-re vagyok kiírva.


2012.szept-2013.jún. egyetemen voltam,majd teherbe estem és kiiratkoztam.

2013. júniusában beregisztráltam a munkanélkülibe,de nem voltam jogosult semmire.

2013. okt.1-től pedig munkaviszonyom lett,ami határozott időre szól 2014.jan.31-ig.


Összeszámoltuk a tb biztosított napjaimat,a várható szülési dátumot megelőző 2 évből (ami tehát 2012 március - 2014 március időt jelent) és így 313 napom van 2013.január 31-ig.


Vajon erre megadhatják már a méltányosságon alapuló tgyás-t?Vagy a gyed-et?


Illetve,változtatna-e valamin,ha a munkaviszonyom nem szűnne meg jan. 31-el,hanem tudnék tovább is dolgozni?


(Otthonról végezhető számítógépes munkám van)


Köszönöm a segítséget!


2013. dec. 18. 18:01
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha a szüléskor nincs munkaviszonyod, eleve nem jár semmi csak GYES, meg családi. De ha dolgoznál szülésig, szerintem akkor sem járna más.
2013. dec. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Csak akkor kérhetsz méltányossági tgyást és gyedet, ha az igényléskor is van munkaviszonyod. Tehát igen, nagyon sokat jelentene, ha nem szűnne meg a munkaviszonyod január végén, mert a méltányossághoz is kell élő munkaviszony!
2013. dec. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!