Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Milyen juttatás járna, ha...

Milyen juttatás járna, ha most terhes lennék?

Figyelt kérdés
Párnappal ezelőtt mondtam fel a munkahelyemen(nem akartam,de az anyagiak miatt nem volt más választásom),ahol 9,5 évig dolgoztam.GYES-en vagyok augusztus óta a 2,5 éves kislányommal,januárban megyek a munkaügyre.Ilyenkor a sima GYESt kapnék 3 évig,vagy lenne valami más is?
2013. dec. 19. 18:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Semmi csak a sima gyesplusz családi.
2013. dec. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Csak gyes, családi, és az adókedvezmény, ha van a párodnak m.helye.
2013. dec. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
és ha sikerülne pár hónapon belül munkát találnom?Elvileg a tavalyi évet nézik mindig a GYED kiszámításához.
2013. dec. 19. 18:27
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha találnál másik munkahelyet és meglenne a 365 biztosított napod, akkor természetesen járna tgyás és gyed, aminek az alapja az új munkahelyen elért jövedelmed lenne.
2013. dec. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
a biztosított napokba beleszámít a munkaügyin töltött napok?
2013. dec. 19. 18:31
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen, azok a napok, amikre álláskeresési segélyt is kapsz. Vagyis, ha jár a 90 nap álláskeresési (gondolom, mivel 9,5 évig ott voltál), akkor az a 90 nap beleszámít a 365 napba. De a szülést megelőző 2 évet nézik. Tehát, ha még 2014. nov. 9-én szülnél, akkor 2012.nov.9-2014.nov.9. között néznék a 365 napot. A 365 napnak nem kell folyamatosnak lennie, lehet benne megszakítás. Viszont a tgyás és gyed összegét mindenképp az új munkahely jövedelméből számolnák.
2013. dec. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A szüléskor is biztosítottnak kell lenned, ha nem, akkor nem jár GYED, hiába vannak meg a napjaid!
2013. dec. 20. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen, a szüléskor mindenképp kell rendelkezni munkahellyel vagy álláskeresési járadékon kell lenni! Csak akkor jár a tgyás és gyed.
2013. dec. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!