Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Megvonható az utazási költségt...

Brady90 kérdése:

Megvonható az utazási költségtérítés szabadság illetve betegállomány alatt?

Figyelt kérdés
Harmadik hónapja csak egy részét fizetik ki a bérletem árának, mert vagy szabin vagyunk (kollektív leállás) vagy betegszabin voltam. Tehetik ezt vagy nem? Ha esetleg tud valaki jogszabály hozzá megköszönném.
2013. okt. 10. 06:16
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát ez elég furcsa.

Ha csak arra a napokra akarják kifizetni az utazásodat, amelyeken dolgoztál, akkor szóljanak, hogy ne bérletet vegyél, hanem minden nap jegyet.

Szerintem ez nem jogos.

Ha engedélyezték a bérletvásárlást, akkor kötelesek annak 86 %-át megtéríteni, még akkor is, ha egyáltalán nem voltál dolgozni, mert pont másnap eltörted a kisujjad.


Belinkelem a jogszabályt, de bele is olvasok, mert ilyennek még nem találkoztam.


"2) A munkáltató által fizetett napi munkába járással kapcsolatos költségtérítés a bérlettel vagy menetjeggyel való elszámolás ellenében azok árának legalább 86%-a."


Napi munkabajárás a jogszabály szerint pedig a következő:

") napi munkába járás: a lakóhely vagy a tartózkodási hely és a munkavégzés helye közötti napi, valamint a munkarendtől függő gyakoriságú rendszeres vagy esetenkénti oda- és visszautazás;"


Nincs kicímkézve, hogy arányosíthat a munkáltató...:)


[link]

2013. okt. 10. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a választ. Utána érdeklődök ügyvédnél és meglátom mi lesz.
2013. okt. 10. 11:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!