27 hetes kismama vagyok eszembe jutottak hogy vajon mit fogok kapni babám érkezése után?

Figyelt kérdés
2010 augusztusától bejelentett munkaviszonyom van 2013 szeptemberétől táppénzen vagyok mert a munkahelyem levegője veszélyes lehet a babámnak. Mi az az első juttatás amit fogok kapni illetve milyen papírokat kell kitöltenem és hova kell lejuttatnom. A tgyes és a tgyás között van valami külömbség? Előre is köszönöm a válaszokat.

2014. jan. 5. 14:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Tgyes-ről még nem hallottam, csak gyesről.


Először tgyás, majd gyed, aztán gyes. Ha a munkahelyed tb-kifizetőhely, ott kell a papírokat intézni, ha nem, az OEP-nél. Az egyszeri anyaságit ugyanígy.

Plusz a MÁK-nál kell igényelni a csp-t.

2014. jan. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

[link]


[link]


Ezt a két dokumentumot találtam meg eddig. a harmadik dolgot még nem találtam meg. Ha ezeket letöltöm és kitöltöm így el fogják fogadni?

2014. jan. 5. 15:12
 3/5 anonim ***** válasza:
Munkahelyed tb kifizetőhely? Ha igen, akkor a tgyás kérelmet tőlük is el tudod kérni, vagy az oep honlapjáról letölteni. Érdemes lenne a munkaügyessel beszélned.
2014. jan. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen tb kifizetőhely a munkahelyem. Köszönöm megfogadom holnap felhívom hogy mit hogyan.:)
2014. jan. 5. 17:09
 5/5 anonim ***** válasza:
Akkor egyszerűbb a dolog. Kérd el tőlük a tgyás igénylő nyomtatványt (vagy megmondják honnan tudod letölteni), beszéld meg velük, hogy mikortól akarsz tgyásra menni (szülés előtt 28 nappal, vagy csak a szülés napjától), stb. Ők majd megmondják, h milyen papírokra van szükségük.
2014. jan. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!