Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Milyen támogatásban részesül/h...

Milyen támogatásban részesül/het egy olyan kismama aki pályakezdő, és még nem volt munkája, csak diákmunka?

Figyelt kérdés
2013. nov. 23. 19:18
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
67%
gyes
2013. nov. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, úgy hallottam h. jár egyszeri támogatás (sajnos nem tudom mi a neve) az kb. 80-90 ezer FT, a GYES menyi?
2013. nov. 23. 19:32
 3/22 anonim ***** válasza:
44%

A Gyes annyi, hogy abból még a havi pelenkát sem tudod megvenni. Mégis mire fizetne az állam, ha még egy fillér adót vagy járulékot nem fizettél?


Remélem van anyagilag támogató apuka, nagyszülő, különben éhenhaltok.

2013. nov. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
67%

Ne vágd rá, hogy gyes, mert nem biztos.

Ha bejelentve volt a diákmunka, elérte a minimálbér 30%-át a bére, akkor járulékfizetésre volt kötelezett és biztosítottá vált. És mindegy, hogy napi 1 órában dolgozott, mert ha aznapra volt járulékfizetése, akkor ha megvan a 365 napja, jogosult lehet a tb pénzbeli ellátásaira, ha el tud helyezkedni a terhesség alatt (nem kizárt).

2013. nov. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
az egyszeri olyan 62 ezer körül van a gyes 28500
2013. nov. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
39%
kérdező, írok privit, itt úgyse kapsz mást, csak köpködést, hogy a semmire szülsz.
2013. nov. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
54%
én meg hallottam olyat, hogy ugye dolgozó nőknek 1 évet kell igazolni, addig nappali tagozatosnak, elég fél évet a GYED hez
2013. nov. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a "rendes" válaszokat. Aki "köpköd" hogy a semmibe szülni stb. annak mondanám,hogy nem vagyok terhes, csak érdeklődök, tájékozódni szeretnék.


Idén végeztem, a szakot ahová jelentkeztem nem indították el, utána az okj-s tanfolyamot nem tudtam folytatni eü.okok miatt. Most állást keresek, de nem sok lehetőség van.


ÉRDEKLŐDNI talán szabad, és ha terhes is lennék kinek mi köze hozzá,hogy miből tartom el. Mellesleg vannak szülők és párom is aki dolgozik 3 helyen is!

2013. nov. 23. 19:42
 9/22 anonim ***** válasza:
44%

Pfff azt még megértettem volna, hogy a semmire szülsz, mert becsúszott a gyerek, és nem akarod elvetetni.


Na de hogy a semmire TERVEZZ egy gyereket... Ez durva. Mert ha eszedbe sem jutna ilyen, akkor nem érdeklődnél.


Azt mondod, érdekel, hogy miből tarthatnád el, majd rögtön mondod, hogy a párod és a szüleid támogatnának. Akkor végülis ki tartaná el? Te? Ők?

2013. nov. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Úr Isten! Ki mondta,hogy gyereket TERVEZEK a SEMMIBE ???

Gondolkozni kéne, és néha hinni annak aki feltesz egy kérdést.

Vagy bölcsen befogni és nem írni semmit!!!!


Aki hasznosan válaszolt és mellesleg megkeresett privátban annak köszönöm, vannak még jó szándékú emberek! :)

2013. nov. 23. 19:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!