Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Diákmunka éveit ebben az...

Diákmunka éveit ebben az esetben figyelembe veszik?

Figyelt kérdés
Több éve vagyok egy nagyobb cégnél, de sajnos kikötötték, hogy csak diákként tudnak alkalmazni. Mivel ebben a térségben szinte semmi munka sincs, ezért két éve inkább beiratkoztam még egy iskolába, csak hogy legyen munkám. Ergo több éve dolgozom már, 22 éves vagyok, lehetőségünk aránylag lenne babára, de elgondolkodtam, hogy bármilyen támogatást egyáltalán kapnék vagy kaphatnék e? Csak a párom fizetésből nem tudnánk meglenni. Tehát munkának számít ez egyáltalán? Köszönöm

2014. jan. 19. 07:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Diakmunka sajnos nem szamit a GYEDbe, ha most vallaltok, csak GYESt es csaladit kapnal... :(
2014. jan. 19. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem mivel diákmunkából alig vonnak adót.
2014. jan. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem számít bele, mert a diákmunkából nem vonnak TB járulékot, ha jól tudom.
2014. jan. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
:( személyi jövedelem adót vonnak a bruttóból, mert főállásban nappali tagozatos diák vagyok. Mit tesz az akkor, aki 18-19 évesen esik teherbe? :( vagy az akkor, aki az egyetemet 24-25 évesen fejezi be?
2014. jan. 20. 23:15
 5/6 anonim ***** válasza:

Kap gyest, havi 25 ezret nettóba, plusz jár neki a családi pótlék. Más országban ennyi sincs.

Nekem 13 éve van folyamatos munkaviszonyom, neked miért járna az, ami nekem jár. Csak 1 évet kell egyébként rendesen dolgozni és már jár is tgyás és gyed, ennyi.

2014. jan. 21. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Vagy levelezön tanul vagy csak gyes jár. A rendesm dolgoizoknak fizetésük 30%-át elviszi az állam, jogos, hogy nekik jár több.
2014. jan. 21. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!