Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha iskola mellett/közvetlen...

Ha iskola mellett/közvetlen utána esnék teherbe, milyen juttatások járnának nekem?

Figyelt kérdés

A vőlegényemmel babát szeretnénk.

22 éves vagyok. Már csak egy évem van a suliból. Nappali tagozatos felsőfokú OKJ-s képzésre járok.

Már évek óta be vagyok iratkozva egy diákmunkára közvetítő szövetkezethez. Nem csak nyáron, de iskola mellett is szoktam diákmunkán dolgozni. A diákmunka számít ahhoz, hogy mindent megkapjak???

Nem igazán értek hozzá. Segítenétek nekem? Esetleg linkelnétek nekem oldalakat, ahol utána tudok olvasni?


Ne értsetek félre, nem vagyok munkakerülő, csak már nagyon szeretnénk babát. Van egy kis spórolt pénzünk, együtt lakunk. Van autónk. Szóval igazából a körülmények alkalmasak :) De nem esek kétségbe, ha el kell mennem dolgozni, csak tudom, hogy ha iskola után dolgozni megyek, akkor tolódik az egész babaügy, mert ki meri fél év-1 év után bejelenteni, hogy bocsi terhes vagyok!



Köszönöm a segítséget!



2013. aug. 5. 12:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Csak a GYest és a családit kapnád. Semmi más nem járna.

365 nap bejelentett munkaviszony szükséges (8 órás, nem diák) ahhoz, hogy GYED-re és Tgyásra légy jogosult.

2013. aug. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Diákmunka nem számít bele, mert nem vonnak belőle TB járulékot. Szülést megelőző 2 éven belül kell 365 biztosított nap. Neked ebből az iskolából beleszámítanak 180 napot, ha több mint 1 évet tanultál. De ez mellé még mindenképpen kell 180 ledolgozott nap is. Akkor járna tgyás és gyed, ami a bruttó béred 70%-a lenne.

Ha nem lesz meg a 365 biztosított nap, akkor gyes (25.600 Ft) és családi pótlék járna a gyerek születésétől 3 éves koráig. Gyes mellett a gyerek 1 éves kora után lehet dolgozni heti 30 órában, a jelenlegi törvény szerint.

2013. aug. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Még mindig jobb fél, egy év után bejelenteni, hogy babát vársz, mint babával munkát találni. Ha már van munkád, akkor "védett" vagy és van hová vissza menni (jo esetben). Ha munkát kerrsnél, akkor is le kell tagadni, hogy a közel jövöben babát szeretnél.

Ha van baba nem szivesen veszik fel az embert dolgozni, hiszen sokat betegeskedik a gyerek, pláne ha közösségbe kerül. Nálunk pl volt olyan, hogy 1 hét beteg, 2 hét ovi és ez honapokon keresztül.

Amugy a munka és polgári törvénykönyv megtalálhato a neten, érdemes olvasgatni egy kis szabadidö alkalmával, jo tudni és tisztában lenni jogainkkal.

2013. aug. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igazán köszönöm a segítségeteket :)


Nem vagyok elkeseredve, csak jó tisztán látni :) Jövő nyáron már vár rám a munkakeresés, aztán ha már minden megvan, akkor jöhet a babaprojekt. Addig is van még egy kis időnk kettecskén a párommal :)


Még egyszer köszi!

2013. aug. 5. 13:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!