Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Most járt le a próbaidőm,...

Most járt le a próbaidőm, veszélyeztetett terhes vagyok, hogy jelentsem be? Irásban? Mennyi lesz a táppénzem minimálbérnél?

Figyelt kérdés
Előtte nem volt munkaviszonyom,gyesen voltam.ezt követően új munkahelyre mentem,most újra terhes vagyok.Hogy fog alakulni a táppénz,ha minimálbéren vagyok? végig azon lehetek? Gondolom Gyed nem fog járni. Tgyás esetleg? segitsen valaki,mert hiába néztem utána,elvesztem benne teljesen :)

2014. jan. 24. 01:54
 1/9 anonim ***** válasza:

Oooo...ha Gyed nem fog jarni, tgyas miert jarna?!


Nekem anno nem kellett bejelentenem, kozoltem, hogy terhes vagyok es az orvos nem engedi, hogy dolgozzak. Bar nalam mindenki tudta a fonoksegbol, hogy a szivemmel bajok vannak.

Varj, amig azert a probaido letelik es utana egy kicsivrl jelentsd be, ne egybol.

Gondolom van ra alapos indokod, hogy miert mesz tp-re. Bar a munkaltato amugy se fog repdesni az oromtol, de ez mar az o baja.


A Tgyashoz es a Gyedhez is 365 nap biztositott ido kell.

2014. jan. 24. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Jégtánc ***** válasza:
Miért nem dolgozol addig hogy meglegyen az 1 éved és akkor jár minden.Táppénz nagyon kevés lesz.
2014. jan. 24. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Irasban a legjobb bejelenteni.

Táppénzre csak annyi ideig tudsz menni, amennyit dolgoztál, tehat most harom honap utan 3 hónapot.

TGYAS es GYED csak megfelelő munkaviszony utan járna, ez minimum 1 ev.

2014. jan. 24. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
55%

Csak addi lehetsz táppénzen, amennyitelőtte dolgoztál. Tehát 3 hónapig lehetsz táppénzen.

1 év munkaviszony kell a Tgyás, GYED-hez, ami neked nem lesz meg ha nem dolgozol

2014. jan. 24. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A többieknek abban igaza van, hogy ha ez az első munkaviszonyod, akkor táppénz csak annyi napra jár, amennyi napot dolgoztál. A gyed igényléséhez 1 év biztosítási idő kell. A biztosítási időbe beleszámít a táppénz időszaka is, de ha 3 hónap volt a próbaidő és 9 hónap a terhesség, akkor is épp csak összejön az egy év, ha pont a próbaidő lejártakor estél teherbe. Szóval necces.

Írd le a pontos időpontokat, hogy mikortól dolgozol, és mikorra várod a babát.

A munkáltatónak mindenképpen bejelenteném, mert akkor élvezel csak védelmet, ha kirúg, akkor táppénz se jár, mert nem lesz biztosításod.

Szóval én a helyedben írnék két példányban egy bejelentést, az egyiket átvetetném vele (aláírás, dátum), hogy tudd bizonyítani, bejelentetted.

Aztán dolgozz, ameddig tudsz, ment mint írtuk, csak annyi időre kapsz táppénzt, amennyi jogviszonyod van.

2014. jan. 24. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
55%
Azt sem sem gondolod, komolyan, hogy annyi lesz a táppénzed mintha dolgoznál?
2014. jan. 24. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszönöm ...nem ez az első munkaviszonyom,mert 9 évet ledolgoztam már,utána külföldön éltem,majd itthon szültem.3 évig gyesen voltam. Most újra terhes vagyok. Így is csak 3 hónap táppénz járna? Sajnos nem dolgozhatok,mert az előző terhességem alatt is a 15.héttől feküdnöm kellett,gyenge a méhszájam :( így is koraszülött lett a kislányom. Ez most is így lesz...
2014. jan. 24. 15:57
 8/9 Macska333 válasza:
Mindenképpen két példányban add be a terhességedről a bejelentést és írja is alá a főnököd.Akkor már nem rúghat ki!!Dolgozz addig ameddig lehet,ha tudják,hogy terhes vagy úgyis odafigyelnek rád,mert egy munkahely miatti vetélésből nagy bajuk lehet!
2014. jan. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Így már értem. Ha veszélyeztetett vagy, akkor nem mondom, hogy dolgozz. Ha anyagilag tudjátok vállalni,hogy csak gyest kapsz, akkor ne kockáztasd a vetélést. Nem ér meg annyit az egész. Ha minimálbérre vagy bejelentve, szerintem 40-45 ezernél biztos nem lesz több a gyed. A gyes 25 ezer. Mérlegelj, hogy a havi 20 ezerért megéri-e vállalni a kockázatot. Sajnos én is veszélyeztetett vagyok, (volt már vetélésem is), az alap házimunkát sem bírom megcsinálni teljesen, mert begörcsölök. :((
2014. jan. 24. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!