Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Láb és kéz vizesedés. Mennyire...

Láb és kéz vizesedés. Mennyire komoly ez? Mit tegyek, hogy végre komolyan vegyenek?

Figyelt kérdés

37 hetes kismama vagyok. Már csak 3 hét, de a lábfejem a lábujjaim valami félelmetesek...mitha fel akarnának robbanni...a lábujjaim sokszor elkezdenek zsibadni, lilulni...fáj a talpam, nem bírok járni sem...

A kezeim is feszülnek, fájnak, zsibadnak, főleg a jobb kezem.

Hiába szóltam már milliószor a kórházban is...''menjek haza, feküdjek, ha rossz a vérnyomásom majd szóljak...''

Szerintetek mit csináljak, hogy kezdjenek már végre velem valamit?

Féltem a kisbabám, nem akarom, hogy pont a szülésnél legyenek komplikációk...

Annyira fájnak a lábaim, hogy a kórházba sem bírok már lemenni, kocsink sajnos nincs...holnap még is le kell mennem...remélem előbb-utóbb komolyan vesznek...



2014. jan. 23. 15:48
 1/7 anonim ***** válasza:

Semmit, ez teljesen normális.

Gondolom volt utolsó nagy laborod 23-24. hét környékén. Ott néztek vizeletben fehérjét, de kérhetsz erre külön még egy vizsgálatot a dokidtól.

Ha a vérnyomásod rendben és nincs fehérje a vizeletedben, akkor nem vagy toxémia gyanús, tehát "menjél haza, feküdjél, ha rossz, majd szólnak" eset áll fent.

Gondolom 3 naponta jársz ctg-re, nekem ott mindig nézik a vérnyomásom.

Igaz, én hetente max. 1× vizesedem be, de még akkor se nagyon.

A lányommal (2,5 éves már) anno a 7. hónaptól, mint egy elefánt úgy néztem ki, nyáron 40 fok melegben. Mégsem lett semmi bajunk, mert szimplán csak vizesedtem.


Pihenni, pihenni, pihenni ..

2014. jan. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
*32-34.- hét akart lenni.
2014. jan. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Sajnos szinte mindenki elkezd vizesedni a végefelé. Lelassul a nyirokkeringésed és emiatt vagy vizes. Miért gondolod, hogy a szülés közben ez bármilyen komplikációt okozna?

Nálam a 36. hét környékén indult be nagyon, azóta tornázom, masszírozzuk és egészen jól helyrejött, 38+2 napos vagyok. A kezedre, lábadra nagyon jó tornagyakorlatok vannak, vénás torna néven kell keresni az interneten - bármit csinálhatsz, ami nem terheli a hasadat, de ezt úgyis fogod érezni.

Amikor ülsz akkor pedig fel kell tenni a lábad. Nekem nagyon jót tesz, ha a párom megmasszírozza a lábam esténként, a bokám alatt kezdi és egészen a térdemig, lábanként 10-15 perc minimum.

2014. jan. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez belefér az élettani kategóriába, ilyenkor nem szabad semmilyen vízhajtós dolgot enni, inni, mert az a magzatvizet is hajtja. Mivel ilyenkor hetente kellett már mennem ctg-re ott nézett a dokim/szülésznőm vérnyomást és vizeletfehérjét, ha magas vagy fehérje van a vizeletben, csak akkor van baj, egymagában a vizesedés nem probléma.
2014. jan. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha nincs magas vernyomasod, vagy fehérje a vizeletedben, akkor sajnos nem sok mindent lehet tenni. Rajtam 20 kg viz volt - ennyit hoztam a terhesseg alatt es szules utáni második hétre le is ment. En mar a kadba sem tudtam bemaszni zuhanyozni 1edul, mert nem tudtam behajlitani a terdeim.


Vizhajtot tilos, nekem a zeller-alma turmixot javasolta a Vedono, hat kicsit segített.

2014. jan. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egyél sok almát vagy igyál inkább sok almalét.

Terhesség alatt is ehető-iható és vízhajtó hatású.

2014. jan. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én anno plusz 20 kilót vizesedtem 3 hét alatt, nem bírtam járni, lehúzni a gyűrűmet, zsibbadt a kezem, tokám lett és még a papucsom sem jött fel, de a dokik nem törődtek vele, mert nem volt magas a vérnyomásom (sőt) és rendben volt a pisim. Csak ágynyugalmat ajánlottak, amit be is tartottam. Császár lett végül más probléma miatt, de utána meg trombózist kaptam már gyermekágy alatt, nekem gyanúsan pont akkor, mire lement a víz.

Második gyereket várom, ha megint elkezdődik, tuti bevetek mindent: heti 1 kizárólag almaevős nap, állandó lábfelpolcolás, ülés-álldogálás kerülése, óránkénti vénás torna (lábujjhegyre-állás vagy fekve felemelt lábbal bicikli, bokakörzés...) és legalább napi fél óra séta - akkor is, ha nagyon fáj.

Amit még ajánlok, hogy ha eddig nem tették, biztos, ami biztos, csináltass vérképet is, ha más nem, a háziorvossal.

2014. jan. 24. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!