GYED-et ki kaphat?

Figyelt kérdés
Tehát hivatalos munkahelyem nem volt soha. A tb-t viszont fizettem minden hónapban. Jogosult vagyok GYED-re?

2014. jan. 27. 11:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Csak akkor lennél jogosult, ha lett volna bejelentett munkahelyed. Ha magad után fizeted a tb-t az nem jogosít semmilyen pénzbeli egészségbiztosítási ellátásra.
2014. jan. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Minimum egy ev munkaviszonybol származó biztosítási jogviszony kell es a jogviszonnyal élőnek kell lennie a szules időpontjában is, hogy megkapd.
2014. jan. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Jól írják előttem, kiegészíteném: Azok, akik már legalább egy év aktív hallgatói jogviszonnyal rendelkeznek és gyermekük születik, a gyermek egyéves koráig GYED-re lesznek jogosultak.
2014. jan. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
62%
Utolsó egyetemi hallgatói jogviszonnyal akkor jár. Jó is lenne akkor egy sima 8 általános iskolai papírt mindenki feltudna mutatni.
2014. jan. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Utolsó! Nem rontottam el semmit. Amiről te beszélsz, az tanulói jogviszony. Amit én írtam, az hallgatói jogviszony. A kettő között van különbség.
2014. jan. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!