Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Lejár a szerződésem február...

Lejár a szerződésem február 28. -án, augusztusba szülnék. Kaphatok így GYED-et, ha megvan az egy évem?

Figyelt kérdés

2013 januárja óta dolgozom, decemberben táppénzre kellet mennem, mert veszélyeztetett terhes vagyok. (jelenleg 12 hetes). A munkáltatom azt mondta, legyek nyugodt, hosszabbítani fogja a szerződésem, ma kiderült, hogy mégsem.

Jár ilyen estben nekem valami vagy csak a GYES?


2014. jan. 28. 10:47
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Ha szülés pillanatában nincs élő munkaviszonyod csak gyes jár.
2014. jan. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Ha sikerülne vele megbeszélnem, hogy legalább az utolsó két hónapra vegyen vissza, abban az esetben jogosult lennék TGYS-re és GYED-re?
2014. jan. 28. 11:00
 3/22 anonim ***** válasza:
Igen
2014. jan. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Ez előtt mennyit dolgoztál, még lehet a munkanélkülivel is lehet sakkozni.
2014. jan. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
1 évet dolgoztam.
2014. jan. 28. 11:05
 6/22 A kérdező kommentje:
Én is gondoltam, hogy elmennék álláskeresőire 90 napot, utána pedig valahogy vissza dolgozni. Ez így lehetséges?
2014. jan. 28. 11:06
 7/22 anonim ***** válasza:

Egy évet dolgoztál ezelőtt agy összesen egy évet?

Mert ha összesen akkor csak 1 hónap munkanélküli jár nem 3. Ha munkanélküli folyósítása alatt szülsz is jár a tgyás. Viszont táppénzen is csak addig lehetsz míg van élő munkaviszonyod.

2014. jan. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Csak egy évem van, mert előtte gyesen voltam.

Nem tudom mit csináljak akkor, hogy jó legyen.

2014. jan. 28. 11:14
 9/22 anonim ***** válasza:
Ha nem hosszabbítják meg a szerződésed, nem sokat tudsz tenni. Február 28-al a táppénz is megszűnik. Mindenképpen kell szüléskor munkahely vagy álláskeresésin kell legyél, vagy csak gyest fogsz kapni.
2014. jan. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Nekem az jutott eszembe, hogy az álláskeresésivel nem lehetne kihúzni szülésig? Nem tudom egy évre hány nap jár, azt ki kellene számolni. De számoljunk visszafelé. Megvan a szülés időpontja (nagyjából). 20 héten véglegesítik a kiírt időpontot. A szülés előtt 1 hónappal lehet igénybe venni a tgyást. Tgyást akkor kaphat, ha biztosítva van (pl. álláskeresési járadék folyósítása alatt). Tehát nem tehetné meg azt, hogy az álláskeresésit abban az időpontban veszi csak igénybe (csak mondok valamit, június 18-tól, amikor pont elég lesz arra, hogy tgyás-ig biztosított legyen? Utána igényli a passzív tgyást, majd a passzív gyed-et. Ötlet volt. Kérdés, hogy megvalósítható?
2014. jan. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!