Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Magzatpénz 3 hónapos terhesség...

Magzatpénz 3 hónapos terhességtől: kinek jár, mik a feltételei? Nem találom neten

Figyelt kérdés
2014. febr. 8. 19:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Erről még nem hallottam, nem a családi adó kedvezményre gondolsz, ami 91 napos magzattól jár?
2014. febr. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha a családi adókedvezményre gondolsz, akkor azt a 91 napos magzati kortól lehet kérni a munkáltatódnál egy orvosi igazolással, hogy mikor töltötte be a magzat a 91 napos kort. Ez havi nettó 10 ezer forint.
2014. febr. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

ez a 10.000 független a keresettől, a járulékoktól, hogy hány órában dolgozom, mindentől?

és csak a munkáltatótól lehet kérni? nem lehet magam intézni az eg.pénztárral?

2014. febr. 8. 19:34
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez munkához kötött, mert nem 10.000Ft plusz, ha nem 10.000Ft-tal kevesebb adót vonnak le tőled vagy a férjedtől. Részben fizetés függő is, de ha a fizetésed elér x összget (asszem 65.000Ft körüli) akkor 10.000Ft adókedvezményt kapsz, ha ennél kevesebb a fizetésed akkor kevesebb mint 10.000Ft kapsz. Nem tudom adóhivataltól vagy valahonnan lehet e kérni, de szerintem munkáltatót nem tudod kikerülni. viszont ha nem akarod még az orrukra kötni, hogy terhes vagy akkor utólag is lehet kérni majd, de azt csak az éves adó bevallásnál. (én így tudom ezeket, de olvass utána nem akarlak megtéveszteni)
2014. febr. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi, pont erre gondoltam, hogy majd 2015-ben a 2014-es bevalláson igényelném visszamenőlegesen, nem most a munkáltatóval.
2014. febr. 8. 20:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!