Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Jogosan félek a terhességtől?

Jogosan félek a terhességtől?

Figyelt kérdés
Még nem vagyok terhes, de lassan szeretnénk gyereket. A problémám az,hogy rettegek a terhességtől! Sok eü bajom van, de egyik sem túl komoly. Kicsit vérzékeny vagyok és eléggé vékony testalkatú. Nagyon félek a komplikációktól,hogy viselném fizikailag és lelkileg a dolgot... Az egyik ismerősöm nemrég veszítette el a babáját, meg kellett szülnie a halott kislányt. Én ilyesmit nem bírnék ki. Úgy érzem,hogy túl gyenge vagyok a terhességhez és mindentől félek. Mit tegyek?
2013. okt. 16. 14:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem jogos a félelmed!A vérzékenységre majd odafigyelnek,az meg hogy vékony vagy nem probléma,sőt az összes vékony ismerősöm nagyon könnyen megszült. De ha ennyire félsz az egész terhességtől akkor érdemes felkeresned egy szakembert.
2013. okt. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
pszichológusra gondolsz?
2013. okt. 16. 14:56
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem én írtam az első választ, de egyetértek vele.


Nem feltétlenül pszichológust, lehet kineziológust is, vagy egy alapítványt

2013. okt. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszi!
2013. okt. 16. 15:00
 5/7 anonim ***** válasza:
Ennyire azért nem nagy dolog ám! :) Én is tele voltam parával (és betegségem is van 1-2), de sokkal simábban ment, mint gondoltam volna. Lényegében alig változott valami, több vérvétel volt és ellenőrzés, de simán ment minden! :) A plusz jó érzés, amit a mozgó pocak okoz pedig leírhatatlan! :) Nem kell ennyire félni, nem olyan rossz dolog, mint ahogy most elképzeled! :)
2013. okt. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én megértelek. Én 36 évig rettegtem a terhességtől, aztán eldöntöttem, hogy belevágok, mert pár év múlva nem is lehet már talán. Hamar összejött a baba, aztán a 8. héten el is halt. Kórház, műtét. Az igazság az, hogy amikor az ember benne van, és nincs választása, el kell mennie vizsgálatra, védőnőhöz, vérvételre, akkor automatikusan csinálja, és nem annyira borzalmas. Aztán kiderül, hogy "jogosan félt" - ahogy én is, és akkor retteg és bőg, de sodródik az eseményekkel, túl lesz a műtéten. Nem ez a legnehezebb, minden ki lehet bírni, hanem újrakezdeni nehéz. Lassan el kéne kezdeni újra próbálkozni, de én ismét félek. Nem tudom, hogy fogom leküzdeni.

Egyszer voltam pszichológusnál, azt mondta, hogy teljesen normális vagyok, vágjak bele és kész. Engem ez megnyugtatott, bele is vágtam.

Kineziológust nem javasolnék. Ablakon kiszórt pénz.

2013. okt. 16. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Sajnálom, ami veled történt. Nagyon nem jó, hogy ennyire félünk.Remélem, összejön nektek!
2013. okt. 17. 11:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!