Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mire lennék még jogosult, van...

Mire lennék még jogosult, van még vmi a tgyás, gyed, anyasági, családi pótlék, extra gyed, magzatpénz (azaz adókedvezmény), babakötvény mellett egyedülállóként?

Figyelt kérdés

pl bevezették az egyszeri, azt hiszem kb 300 ezres támogatást első gyermek után?


amatőrként ismerkedem államunk támogatási rendszerével, és kicsit be vagyok aggódva, mert teljesen egyedül állok mindennek elébe, ill. mindent egyedül kell intéznem, igencsak talpraesettnek kell lennem.


2014. febr. 15. 12:29
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Nem számon kérnek, hisz nem tartozol magyarázattal nekünk. Csak tényleg furcsa, hogy az apa nem száll be a költségekbe, és te sem számolsz a gyerektartással, miközben afelől érdeklődsz, hogy "másik gyerek mellett is x összeg marad e" Már tervezed egyedülállóként a másodikat?
2014. febr. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Nem számonkérés de
2014. febr. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Nem számonkérés de a gyereknek apára is szüksége van, nem csak anyára.
2014. febr. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

az apának már jeleztem, hogy számítson is arra, hogy kezébe lesz adva a gyerek és mehet vele, tanítgathatja, vezesse be az életébe. ezt leszögeztem.

ha már anyagilag nem is segít semmiben.


és ha tényleg meg is csinálnám, úgy sem tudna mit tenni. átviszem hozzá és pá, este jövök érte.


csak azon gondolkodom hogy egész nap lehet halálra aggódnám magam...

2014. febr. 18. 11:39
 15/16 A kérdező kommentje:

"miközben afelől érdeklődsz, hogy "másik gyerek mellett is x összeg marad e" Már tervezed egyedülállóként a másodikat?"


itt csak a törvényre utaltam

szóval az ember kap x összeg gyedet

de törvény szerint ha munkát vállal ez megmarad

ill törvény szerint, ha lesz 2. gyereke, az első után járó összeg szintén megmarad.


csak azt nem hallom, hogy összege változatlan e.


szóval a gyed összegével nem vagyok tisztában, hogy az fix e. mert ha pl munka mellett eleve átkeresztelik "gyed extrára" ami azt is jelenti számomra, hogy

MÁS lesz a JOGCÍME, ennyi erővel az összegét is módosíthatják akár ilyen olyan adóvonzatra, vagy akármire vonatkozóan.

2014. febr. 18. 12:06
 16/16 A kérdező kommentje:
*vagy akármire hivatkozva (utolsó szót elírtam)
2014. febr. 18. 12:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!