Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 2013 január 10-e óta dolgozom,...

Lévainé tóth ildikó kérdése:

2013 január 10-e óta dolgozom, kiderült hogy kismama lettem most jelenleg tápénzen vagyok, nem végleges munkaszerzödésem van, igy a munkáltatóm március 31-ével elküld. Nekem jár gyedd? és ha igen honnan kell igényelni?

Figyelt kérdés
2014. febr. 17. 15:26
 1/9 anonim ***** válasza:
mikorra vagy kiírva?
2014. febr. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Előtte dolgoztál? Mert csak akkor jár a gyed, ha a szülés előtti 2 évben dolgoztál legalább 365 napot, és a szülés napján is van bejelentett munkahelyed.
2014. febr. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
oktober 12
2014. febr. 17. 15:30
 4/9 anonim ***** válasza:

Most az álláskeresési járadék vagy milyen néven fut most 3 hónapig jár. Ha úgy jelentkezel be a munkaügyibe, hogy ebbe a 3 hónapba beleessen a szülésed időpontja, (nem pedig most elrohansz), akkor ha meg volt a 365 ledolgozott napod, járni fog a gyed. Ha nem volt meg a 365 nap bejelentett munkaviszony (biztosítási viszony) akkor nem sajnos.

Igényelni a MÁK-tól kell

2014. febr. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: nyilván ha megvan a 365 ledoglozott napod a szülésed előtti utolsó két évre, és esetleg találsz bejelentett állást októberig, akkor is jár, de ha nem találsz, be tudsz jelentkezni mondjuk szeptemberbe a munkaügyibe...
2014. febr. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
a mai naptol vagyok táppénzen igy megvan a 365-napom szerintem...köszönöm a sok segitö választ..
2014. febr. 17. 15:37
 7/9 A kérdező kommentje:
jo számoltam??? jo gondolom??
2014. febr. 17. 15:47
 8/9 anonim ***** válasza:

1 bedolgozott év után csak 1 hónap munkanélküli jár.

Ha elvocsát, ne men el munkanélkülire, Mád csak a azúlés előtt 1 hónappal, s akkor Igényeld meg a tgyást, s a baba fel éves koráig az fog járni, utánna meg GYES.

Most majd fizetned kell magad után a bizzosítást, ami havi 6000 Ft, az APEH felé, higy ellássanak a kórházban, sztk rendelesen, s ne számlázzák majd ki!

2014. febr. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem fognak kiszámlázni semmit! Csupa hülyeség, amit ezzel kapcsolatban leírnak.

Ha van érvényes TAJ-számod, akkor kötelesek ellátni, jogosult vagy egészségügyi ellátásra, még akkor is, ha nincs biztosításod. Viszont, ha nincs biztosításod, akkor fizetned kell egészségügyi szolgáltatási járulékot egészen addig, amíg nem lesz biztosításod. Ha nem fizeted, majd az adóhatóság behajtja.


Nem tudod a munkáltatóval megbeszélni, hogy ne küldjön el szülésig? Csak egy emberi gesztus kérdése az egész.

Ha nem lehetséges, akkor - ha csak ez az egy munkaviszonyod volt az elmúlt 3 évben - a szülés várható időpontja előtti 4 héten belül kéne bejelentkezned álláskeresési járadékra. Pontosan azért, hogy terhességi-gyermekágyi segélyt igényelni tudj. Ha a thgy-ra jogosultság napján van biztosításod (az álláskeresési járadék folyósításának ideje annak számít), akkor már automatikusan járni fog a GYED is.

A thgy-t nem csak a szülés napján, hanem a szülés várható időpontja előtt 4 hétten meg lehet igényelni.


2013. január 10-e óta fennálló munkaviszonyod alapján nagyon rövid időre leszel jogosult álláskeresésire, tehát az igénylését nagyon pontosan be kéne lőni, nehogy pórul járj!

2014. febr. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!