Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Jó anyagi körülmények között...

Jó anyagi körülmények között élő kismamák, ti felveszitek/felvettétek az egyszeri anyaságit?

Figyelt kérdés
2014. febr. 22. 13:50
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
De így működik, éppen most kérdeztem meg eü. szakjogász ismerőstől.
2014. febr. 22. 14:51
 12/21 A kérdező kommentje:
De a lényeg más egyébként, a lényeg az, hogy ha neked nincs rá szükséged, akkor is felveszel-e ilyen jellegű ellátást. Másról is kérdezhetném: megigényled-e a gyereknek az étkezési támogatást, akármit.
2014. febr. 22. 14:53
 13/21 anonim ***** válasza:
Felvettem természetesen és a gyerek számlájára raktam. Ezt hiába mondták neked így nem így működik, shol nem lesz ettől több pénz, max a vezetők zsebében.
2014. febr. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
??? Ez butaság, már bocsánat... A nem rászorulók által felvett segélyek nyilván nem a vezetők zsebéből vándorolnak ki.
2014. febr. 22. 15:48
 15/21 anonim ***** válasza:
Dehogy nem, nyilván nem közvetlenül. De abból azt fogják látni, hogy nem is kell az embereknek, jó lesz jutalomosztáskor és kész.
2014. febr. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Tv-ben meghatározott feltételek mellett az államháztartás szegmensei átjárhatóak, jelenleg az eü-be szabadon csoportosíthatóak az egyéb alkasszákban fennmaradt összegek. Ennek nyomán pedig átjárható a nemzeti család-és szociálpolitikai alap és az eü. finanszírozási alap, kivételes esetekben, tehát gyakorlatban az itteni keretből fennmaradt összeg szabadon átcsoportosítható pl. az eü. részére. Tehát lehetséges. Az, hogy a vezetők elnyelik stb. stb., bullshit, a mindennapok gyakorlatában gyakrabban látom/látjuk, hogy jogosulatlan vagy kvázi jogosulatlan felvevők nyelik el sokkal-sokkal inkább.



Még mielőtt félreértés lesz: anno én is felvettem, most kezdtem el gondolkozni a témán egy baráti beszélgetés nyomán, és érdekelt, hogy van-e, aki benthagyja. Ha olyan helyzetben leszünk a következő gyermeknél, én tervezem benthagyni, és érdekelt, hogy ki hogyan gondolkozik erről.

2014. febr. 22. 16:06
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Felvettem és eltettem a fiamnak. Aztán ha majd a jövőben neki kell eü ellátás, és megszorulunk, lesz miből kifizetni. Mert a mostani ellátás tényleg a béka segge alatt van, és nem az ő 60.000.-e fogja ezt megoldani. Ugyanúgy tartani fogja a férjed a kezét a borítékért, mint ha nem vettem volna fel. Így legalább biztosan tudok bele rakni valamit.
2014. febr. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Az államkincstár és az egészségügyi finanszirozás köszönő viszonyban sincs egymással.


Én jelenleg GYED-en lévő jogász vagyok, egy megyei oep-nél, a férjem szülész a megyei kórházban...


Hidd el, semmi jelentősége nincs annak, hogy bent hagytad azt a pénzt, egyébként mi is megigényeltük...pedig mi tényleg jó körülmények közt élünk, jó lesz a kisfiam megtakaritásába.

2014. febr. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Kérdező, szimpatikus a gondolkodásod, de én nem bíznék semmiféle alapítványban. Ugye nemrég bukott le a Gyermekrák Alapítvány is...:( Én a magam részéről azt javaslom, vedd fel azt a pénzt, s SZEMÉLYESEN add valakinek, aki rászorul. És ne csak azt az egyszeri összeget, hanem minden hónapban egy meghatározott bevétel százalékot. De mindig személyesen.
2014. febr. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
En hiszek a jogasz ismerosnek, mert jo szakember, de vitatkozni csak az o szavaival tudok, mert effektive en nem ertek hozza. Pszichologus vagyok, ferj sebesz.
2014. febr. 22. 16:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!