Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A kislányom szeptemberben...

A kislányom szeptemberben lesz 3 éves és kezdi az ovit. Most terhes vagyok a masodikkal akit októberre várunk. Mi alapján kapok majd gyed-et? Ilyenkor fog járni t-gyás?

Figyelt kérdés
2014. febr. 24. 14:01
 1/8 lcs ***** válasza:
kapsz mindent ugyan úgy, nem számít, hogy a nagy mikor hova megy, a tesó után kapod :) nálunk tavaly áprilisban született a tesó, szeptemberig még bölcsibe járt a lányom, utána oviba, minden juttatást kaptam ugyan úgy, mint az elsőnél, és ugye a két gyerek után már az emelt családit :)
2014. febr. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem egyértelmű.

Most van munkaviszonyod? A szülés idején lesz? Dolgozol vagy GYES-en vagy otthon?

2014. febr. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Jelenleg van munkaviszonyod?
2014. febr. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Gyes-en vagyok vele. Születése óta nem dolgozom
2014. febr. 24. 14:14
 5/8 A kérdező kommentje:
Születése előtt volt folyamatosan munkaviszonyom
2014. febr. 24. 14:15
 6/8 anonim ***** válasza:

Az oké, hogy szülés előtt folyamatos volt a munkaviszonyod, de most van-e élő munkaviszonyod, vagy megszűnt? Tehát határozatlan időre szól a szerződésed vagy határozatlanra?


Ha nincs élő munkaviszonyod a szülés napján, csak GYES jár. Ha van, akkor a a szerződés szerinti bérből számolnak TGYÁS-t és GYED-et, mivel nem lesz 180 bérezett napod 2014-ben a GYES miatt.

2014. febr. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Van munkaviszonyom
2014. febr. 24. 14:28
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen, járni fog tgyás és gyed is. A tgyás alapja a szerződés szerinti béred lesz. A gyed alapja attól függ, mennyit vagy gyesen, ha nem dolgozol mellette, mert ha több mint 180 napot vagy gyesen a 2. baba születéséig vagy a tgyás igényléséig, akkor a minimálbér a gyed alapja. Ha kevesebb mint 180 napot vagy gyesen, akkor szintén szerződés szerinti bér lesz a gyed alapja. Én tanácsolom, hogy inkább menj táppénzre gyes helyett.
2014. febr. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!