Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 11 hetes terhes vagyok es azt...

Kius kérdése:

11 hetes terhes vagyok es azt szeretnem tudni mivel jon a nyar szabad egy terhes anyukanak furodni jarni? Mar ugy ertem egy medencebe idegen emberekkel stb. mivel nem szeretnek fertozest sem kapni!

Figyelt kérdés
2012. jún. 14. 10:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
37%
Én nem mennék fürödni más helyre,mert könnyen lehet fertőzést kapni! Inkább otthon felfújhatós medencében fürödnék,ha nincs nyitva a méhszáj!
2012. jún. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
63%

Hú első, ez nekem egy kicsit meredek volt :-D


Kérdező, én most várom a harmadik babámat, az első kettő is téli volt, így nálam is felmerült ez a kérdés.


Az úszást kifejezetten ajánlják kismamáknak (ami ugye a kerti medencében necces lenn :-D) .


[link]


Én pl. idén is a Balatonra megyek, idén 22. hetes terhes leszek ekkor. A dokim semmi akadályát nem látja annak, hogy fürdödjek is benne :-D


A helyi strandra is rendszeresen járok a lányaimmal, csak a termál vizes medencét hanyagolom :-D

2012. jún. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
koszike a valaszt,termesztesen okvetlen megkerdem az orvosom,es ha nem lehet akkor a kislanyomnak az apucival marad a pancsi anyucinak meg a husoles es az uldogeles,amugy mink evente egy helyre jarunk ahol meleg gyogyviz van es nem kloros:)
2012. jún. 14. 10:51
 4/16 anonim ***** válasza:
67%
Én orvosként csak a természetes vizeket ajánlom. Ritkán okoz gondot egy medence, de ha igen, akkor nagyon nagyot. Épp ezért az úszást sem ajánljuk egxébként kismamáknak. A klór miatt sem és a potenciális felszálló fertőzés miatt sem.
2012. jún. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

ha nem lehet fürdeni max. láblógatás lesz, én is így vagyok :) én még nem beszéltem az orvossal a Balcsi miatt, de max. majd addig megyek be, hogy a lábam benn legyen és kész :) ki nem hagynám ezért a nyaralást, elvégre is nem betegek vagyunk :)

10+3 hkm

2012. jún. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
65%
Az én nőgyógyászomnak semmi kifogása nem volt az úszás ellen. Nyilván nem egy nagy néplavórba mész bele, hanem egy higiénikus úszómedencébe. A meleg ülőfürdőt, termált kerüld. Szerintem a természetes vizek (Velencei tó, Balaton) is megengedett, ha egyébként nincs semmi gond. Ja, egyébként nekem az orvosom is meg a védőnőm is azt mondta, hogy aki hajlamos a fertőzésekre, annak kell jobban vigyáznia, akinek sosem volt (nekem szerencsére), az nem valószínű, hogy elkap valamit, ha betartja a szabályokat.
2012. jún. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
A természetes víz jó, de szerintem a medencés strandokat hanyagold, nem ér annyit hogy kapj egy fertőzést és elmenjen a baba.
2012. jún. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
52%

Én direkt rákérdeztem a védőnőmnél. Azt mondta nyugodtan lehet menni hisz jelenleg panaszmentes vagyok, csak a meleg (36-37 fok feletti) meg a nagyon hideg vizeket kerüljem. A kismamáknak amúgy is jót tesz az úszás.

Szóval én biztosan megyek.

30hkm

2012. jún. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Én is rákérdeztem, de ahogy látom, az orvosok, védőnők is különböző véleményen vannak, ebben a témában is...

Nekem azt mondták, hogy a tenger a legjobb, mivel természetes víz és nagy kiterjedésű, itt a legminimálisabb a fertőzésveszély. Következő "fokozat" a természetes vizek, nagyobb tavak, pl. Balaton vagy az osztrák tavak is jók, ezekbe is lehet menni, ha amúgy nincs semmi probléma a terhességgel és a kismamával. Kisebb bányatavak, folyók már nem annyira ajánlatosak, mert sokkal szennyezettebbek és nincs olyan öntisztulási folyamatuk, mint a nagy tavaknak. De a legkevésbé a strandok, medencék javasoltak, mert itt sokkal nagyobb a fertőzésveszély. Termálvíz a meleg hőmérséklete miatt nem jó, akár a szülést is beindíthatja, amúgy meg tényleg a fertőzések melegágya.

Nekem azt mondták, ha nyitva van a méhszáj, akkor semmilyen víz nem ajnálott. Még otthon is kádbna fürdés helyett a zuhanyzást kérik.

Természetesen ez nem azt jelenti, hogy aki terhesen strandra megy, az BIZTOSAN össze fog szedni valamit, vagy valami baja lesz, ezek inkább elővigyázatosságok, hogy ne legyen gond. Illetve ha valakinek alapból van rá hajlama, korábban többször volt már nőgyógyászati fertőzése, az jobban vigyázzon magára.

2012. jún. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
67%

Nekem meg pont nem ajánlotta a védőnőm.Ahány védőnő annyi félét mond.A Balatont én imádom,de terhesen tuti nem mennék bele.Mert legyünk őszinték nem a legtisztább.A medence meg...Sok klór stb.Én is nyáron voltam terhes de én inkább nem mentem sehova fürdeni.De nem is vagyunk egyformák,van akinek nem lesz semmi baja van aki meg kényesebb.

De ahogy látom akik azt írták ne fürödj azokat szépen le is pontozzák.Gondolom én is számíthatok rá.

2012. jún. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!