Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Megkaphatom méltányossági...

Bius06 kérdése:

Megkaphatom méltányossági alapon a TGYÁST? Többi lent!

Figyelt kérdés
Tavaly december 1-től van munkaviszonyom. Előtte 9 hónapig nagymamámmal voltam ápolási díjon + mellette néha egyszerűsített szerződéssel is dolgoztam. 2014. október 14-re vagyok kiírva, ami azt jelenti, hogy kb 45 napom fog hiányozni a 365 naphoz, hogy jogosult legyek TGYÁS-ra. Volt már úgy valaki, hogy ilyen feltételek mellett megkapta. Van értelme beadnom a kérelmet? Milyen jövedelemhatárhoz van kötve? Előre is köszönöm a válaszokat!

#méltányosságiTGYÁS
2014. ápr. 2. 13:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Persze, ha az igényléskor is lesz munkahelyed, nyugodtan add be, nem vesztesz semmit, max. elutasítják. A jövedelemhatárt nem tudom, egyéni elbírálás van, de ha apuka hazavisz több százezret, nem hiszem, hogy megadják. De próbáld meg mindenképp, azzal nem vesztesz.
2014. ápr. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ! Ha minden jól megy, akkor még szüléskor is lesz munkahelyem. A férjem olyan 120.000 - 130.000 ft-ot keres, úgyhogy a több százezertől távol állunk. Megpróbálom majd, s elválik mi lesz belőle.
2014. ápr. 2. 13:14
 3/4 anonim ***** válasza:
Sajna nem sok esélyt látok, férjed keresete és a családi pótlék, plusz esetleg gyessel számolva, ami alanyi jogon jár, több mint 50 ezerre kijön az 1 főre eső jövedelmetek. Általában a határ 39 ezer/fő.
2014. ápr. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Van még egy 5 éves kisfiam is. Három felé kell osztani az egy főre jutót, de így is több, mint 39 ezer. Nem baj, megpróbálom majd.
2014. ápr. 2. 13:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!