Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » GYED-ben jártassak elolvasnátok?

GYED-ben jártassak elolvasnátok?

Figyelt kérdés
november 2.-a óta van bejelentett munkám.de ebbe a hónapba lejár a szerződésem.de májustól felvesznek máshova 4 vagy 6 órásba.most vagyok 5 hetes terhes.dec 11 körülre vagyok kiírva.ha végig marad ez a 4 vagy 6 órás meló akkor mi fog járni nekem?így is jár a GYED?vagy ahhoz mi kell?köszi előre is a segítséget.
2014. ápr. 8. 17:37
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom, az a lényeg, hogy a szülést megelőző 2 éven belül biztosított legyél 365 napon át - ennek a biztosítási jogviszonynak nem kell folyamatosnak lennie, tehát lehet szünet a munkaviszonyok között, lényeg, hogy 2 éven belül 365 nap mindenképp meglegyen.
2014. ápr. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És akkor elég a 4 vagy 6 órás is? Úgy is jár a GYED?
2014. ápr. 8. 18:33
 3/10 anonim ***** válasza:
Igen elég a 4 vagy 6 órás, viszont a tgyás, gyed (elvileg ugye mindkettőhöz meglesz a 365 nap biztosítási időd) alapod az új munkahelyed bére alapján lesz megállapítva, tehát nem mindegy mennyit lesz a béred, mikor akarsz esetleg tp-re jönni stb.
2014. ápr. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hát ameddig bírok addig dolgozni akarok.előző terhességet végig dolgoztam, utolsó 1hónapot nem.elég nehéz meló volt az.csak nem voltam bejelentve.
2014. ápr. 8. 19:02
 5/10 A kérdező kommentje:
És minimàl bérre nennyi a gyed?
2014. ápr. 8. 19:03
 6/10 anonim ***** válasza:

A terhességi gyermekágyi segély talán 68-70, a gyed 60-62 körül lehet, ha a mostani minimálbérrel és 365 napos biztosítottsággal nézzük, de itt ki tudod számolni:


[link]

2014. ápr. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Viszont a tgyás gyed-hez a szülés pillanatában is kell élő munkaviszony és próbaidő alatt nem vagy védet.Így csak a főnök jóindulatán múlik.
2014. ápr. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
És a tgyás- t mikortól lehet igénybe venni, vagy hogy van az?
2014. ápr. 8. 20:34
 9/10 anonim ***** válasza:

Akkor jár, ha meg van a 365 napod, és ha a biztosítottság alatt, vagy annak megszűnését követő 42 napon belül szülsz.

Van több kitét is még, de azt hiszem az téged nem érint. Mindenesetre itt mindent megtalálsz róla:


[link]

2014. ápr. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A tgyást a szülés előtt 28 nappal lehet a legkorábban igénybe venni. Ha a terhesség ideje alatt és a tgyás és gyed igénylésekor is lesz munkahelyed, akkor járni fog mindkettő. Az mindegy, hogy 4 vagy 6 órás, az alap a napi bruttó átlagbér 70%-a lesz, ha lesz 180 bérezett napod. Lényeg, hogy mindenképp meglegyen a 365 nap és legyen munkahelyed, mikor a tgyást szeretnéd igényelni. Valamint igen, a tgyást lehet igényelni még a biztosítás megszűnése után 42 napig.
2014. ápr. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!