Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Behívtak álmaim munkájára, de...

Behívtak álmaim munkájára, de miután kiderült, hogy gyes okozta a 3 évet az önéletrajzomban, rögtön megváltozott a hangulat. Hogy lehet kikozmetikázni az önéletrajzból a gyereket?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy gáz a kérdés, de egyszerűen fogalmam sincs hogy lehet ezt megoldani :(( A helyzet pedig egyre rosszabb lesz
2014. ápr. 23. 14:41
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
Letagadhatod, de akkor is ki fog derülni, hogy létezik. Egy gyereket nem lehet kikozmetikázni az életedből. Lesz beteg, lesz, hogy miatta nem tudsz bemenni dolgozni, stb. Az élet ilyen, ha van gyerek.
2014. ápr. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
tudom én...csak persze nem ártana dolgozni
2014. ápr. 23. 14:49
 3/8 anonim ***** válasza:
76%
Ha az önéletrajzban nem is látszik az a 3 év, sok interjún úgy kezdenek, hogy "Meséljen kicsit magáról! Hol lakik? Van családja?" Szóval nem érdemes nagyon eltitkolni, úgyis kiderül.
2014. ápr. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván hosszú távon ezt nem lehet eltitkolni, de tényleg sokszor előítélettel vannak a gyerekes anyukákkal. Elég ha az ember sokszor az interjún ha nem is hazudja azt hogy nincs gyereke, mert az csak rosszabb de ki kell kerülni a témát. Ha már felveszik az embert és tud bizonyítani kevés a valószínűsége, hogy utólag kirúgják. Nálunk amúgy volt akinél hónapok után derült ki, nem kérdezték tőle ő meg nem mondogatta, hogy van 2 lánya. Ami szerintem jó lehet, hogy az önéletrajzodba beleírod hogy az a 3 év alatt egyéni vállalkozó voltál. Ez tág fogalom, bármit lehet beleírni. Én pl. pénzügyi területen voltam vállalkozó 2 évig, hitelekkel foglalkoztam. Tök jól hangzik, de jóformán semmi nagy munkám nem volt. Szóval ezt bele lehet írni hogy vállalkoztál és így talán nem térnek ki a családi dolgokra ha nincs "rés" a munkák között főleg nem 3 év. Vagy, lehet beleírni hogy külföldön dolgoztál. Vagy én például mondtam olyna is hogy testvéremnek segítettem Németországban kint a családi vállalkozásában. Lehet írni például hogy mezőgazdaságból éltél. Van a családban egy kis bio gazdaság és ott dolgoztál azt még díjazzák is. Legyél kreatív :D Interjú után úgyse jön fel témába, ezek csak formális kérdések hogy mesélj magadról stb.
2014. ápr. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Sehogy! Hazudni nem èrdemes mert ùgyis kiderül ês az rosszabb nem?

Mond azt hogy nem tervezel több gyermeket ès a karriered építèsèvel szeretnèd az idöd tölteni. Stb.. Ezt szeretik hallani a munkáltatòk, ami a jövövel kapcsolatos az ö hasznukra.. Hidd el ha megvan a kèpesítèsed az adott munkàra, ambiciò, pozitív gondolkodàs, tiszta terv a jövöre stb a munkàltatot nem èrdekli hogy van gyereked..

2014. ápr. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
ez szuper ötlet!!! végülis férjemnek van egy cége és a postát én kezelem :)) (kiveszem a postaládából és felhozom) beírhatom, hogy titkárnő :)
2014. ápr. 23. 15:30
 7/8 A kérdező kommentje:
most tettél fel először a kérdést és szerintem hülyén reagáltam, mert vmi olyasmit mondtam, hogy ha elég jó a fizetés, akkor megtudok fizetni egy babyszittert :) jóóó kis tanulópénz volt
2014. ápr. 23. 15:30
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem szabad letagadni. Semmi értelme. Ha később kiderül gáz lehet belőle. Inkább hangsúlyozd ki a beszélgetés során, hogy milyen pozitív dolgai vannak a gyerekvállalásnak a munkavégzésre, pl. sokkal jobban osztod be az idődet, sokkal motiváltabb vagy, gyorsabban dolgozol, elkötelezettebb vagy, nagyobba a felelősségérzeted, stb stb. az ilyen dumát bírják a munkáltatók. Plussz pont lehet még ha arról mesélsz hogy gyed alatt nem a lábad lógattad, hanem pl. képezted magad, besegítettél családi vállalkozásba, stb.

Ha viszont alapból elutasítanak minden kismamát, akkor úgyis hiába mondasz bármit, de akkor ott nem is lenne jó dolgozni, mert csak szenvednél hidd el.

2014. ápr. 24. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!