Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ebben az esetben mire leszek...

Ebben az esetben mire leszek jogosult?

Figyelt kérdés
Sajnos hiába keresgéltem a témában, nem találtam egyértelmű választ. Szóval tavaly júliusban végeztem az egyetemen, volt egy hónap szünet, aztán mentem dolgozni a jelenlegi munkahelyemre. A babám idén szeptemberben születik meg. Biztosítva voltam végig. Előre is köszönöm a választ!
2014. ápr. 24. 22:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Szóval 2013 augusztus óta dolgozol?

És 2014 szeptemberében fogsz szülni?

Akkor jár a tgyás, és gyed is, amennyiben a szülés pillanatában fennáll majd a jogviszonyod.


Nem értem, miért nem találtál semmit, amikor mindenhol le van írva, hogy a szülést megelőző 2 éven belül meg kell lennie a 365 biztosított napnak, és a szülés napján is kell lennie munkahelynek. Ez a feltétele a tgyásnak, és gyednek.

2014. ápr. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Az nem volt egyértelmű, hogy ezekbe bekavar-e az, hogy előtte egyetemre jártam és nem dolgoztam. Ezek szerint nem. Köszönöm!
2014. ápr. 24. 22:26
 3/3 anonim ***** válasza:
Mivel neked meglesz a 365 napod, ezért mindegy, hogy nem dolgoztál előtte, vagy egyetemre jártál, vagy semmit nem csináltál.
2014. ápr. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!