Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 2 év korkülönbség esetén...

2 év korkülönbség esetén mikor igényeljem a juttatást?

Figyelt kérdés
Aug. 8-án született a fiam most a hugit aug. 6-ra várjuk. Még nem beszéltem a munkaügyes koleganőmmel ti hogy csináltátok?Azt mondták mindegy mikor születik a kicsi aug. 8-ig yged-en legyek aug. 9-től igényeljem a tgyás-t a kicsire és a mostani jogszabály szerint jár a fiamra a gyes is. így nem marad ki hónap fizu nélkül. Valaki hasonló helyzetben?
2014. máj. 11. 12:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Na, most vagy 28 nappal a szülés előtt igényled a TGYÁS-t vagy a szülés napjától.

Azért, mert 6-ra vagy kiírva, csekély az esély, hogy aznap meg is szülj!

Bárhogy is nézem, nem marad ki hónapod fizetés nélkül.

Ha a nagy után lemondod a GYED-et és 28 nappal előbb igényled a TGYÁS-t, akkor már szeptemberben az augusztusi béred a TGYÁS lesz.

Ha szülés napjától kéred a TGYÁS-t, akkor az augusztusi béred a GYED lesz " a szülés napjától a TGYÁS.

Kettő között meg elmész TP-re.

Plusz a nagy után kapod mellé a GYES-t.

2014. máj. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy én nem értem az előző válaszolót, de miért kéne tp-re menni. Én úgy gondolom, hogy aug 8-ig gyed, utána kéred a gyest a fiadra. Illetve a tgyást vagy kérd előbb, akkor lesz egy hónap, amikor több pénzt kapsz, vagy kérd a szülés napjától, akkor 1 hónappal tovább kapod. Én mától gyesen vagyok (tegnap volt a kislányom 2 éves), jún. 25-re vagyok kiírva a hugival, én fogom kérni a tgyást a szülés előtt 28 nappal, így csak a júniusi pénz lesz nagyon kevés.
2014. máj. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én értem, mert így még több pénzt kaphatna, ugyanis ha megszakítja a fizu nélküli szabiját, vesz ki a felgyűltből és eljön pár nap után tp-re, akkor kapja a tp-t, + kapja a nagy után a gyedet is a szülésig. Igaz macerásabb, mert a papírmunkát el kell intézni, de azért a plusz pénz szerintem nem jönne rosszul. Utána meg a kicsire a tgyást és a nagyra a gyest.
2014. máj. 12. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Előző válaszoló vagyok, tehát én nem úgy gondolom hogy a kettő között kellene táppénz, hanem egyidejűleg, a gyedet abszolút nem kell lemondania.
2014. máj. 12. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat!
2014. máj. 12. 12:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!