Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Úgy tudom tavaly augusztusban...

Úgy tudom tavaly augusztusban változtak a jogszabályok a tgyás és gyed számítással kapcsolatban. Nekem mi alapján fogják számolni? Részletesen lent:

Figyelt kérdés

2009.-2013.09.10-ig volt egy munkaviszonyom. 2013.09.11-10.14-ig álláskeresési járadékon voltam, majd 2013.10.15-től újra munkaviszonyom van. Sajnos veszélyeztetett terhes vagyok és március közepétől táppénzen vagyok és a szülés várható ideje 11.03.

Kérdezném, hogy táppénz végig fog járni? És mennyi? Mert hallottam olyat is, hogy a munkahely váltás miatt nem.. Valamint a tgyás-t és gyedet az utolsó munkaviszonyom alapján fogják számolni vagy az előző munkaviszonyom bére is beleszámít? Most a táppénz összege vagy a bejelentett bérem összege számít? Nekem kell valahol ezeket igényelnem, vagy a munkahelyemen keresztül? Köszönöm szépen a segítségeket!



#GYED #tágyás
2014. máj. 14. 13:39
 1/1 anonim ***** válasza:
A táppénzről nem tudok sok.mindent, de a tgyás és gyed biztos , hogy csak az utolsó munkaviszonyod alatt megkeresett jövedelmed alapján állapítják meg ami az összegszerűséget illeti.
2014. máj. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!