Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyesen vagyok, augusztusban...

Gyesen vagyok, augusztusban lejár, de megint terhes vagyok! Mit, mennyit fogok kapni?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem,hogy idén augusztusban lejár a Gyes,de újra terhes vagyok.Elvileg dec.26.án szülök,így a tavalyi évet nézik,ha jól tudom,de az nekem végig a Gyes volt.Ilyenkor azt veszik alapul,vagy az "eredeti" fizumat,amit az 1.szülés előtt kaptam?

És ha "netán" kibírnám januárig,érdemes-e visszamennem most dolgozni,és megemeltetni a béremet?


2014. ápr. 25. 11:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy az utolsó két évet nézik, tehát egy év gyest és egy év fizetést, feltéve, ha augusztusban visszavesznek. Mindenképpen érdemes minél hamarabb visszamenned, mert akkor több a fizetéses hónap, kevesebb a gyeses hónap.
2014. ápr. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az elsőre milyen ellátásokat kaptál? Volt tgyás, gyed? Mert azt írod tavaly egész évben csak gyest kaptál. Ha kaptál gyedet, meddig? Van most munkaviszonyod?
2014. ápr. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Igen, érdemes visszamenni dolgozni, de legalábbis a szabikat kivenni, majd esetleg táppénzre menni. A tgyás alapja a szerződés szerinti béred lesz, mivel nem lesz 180 bérezett napod. A gyed alapja sajnos a minimálbér lesz, ha jól számolom, mivel több mint 180 napot leszel gyesen. Érdemes lenne most gyes mellett visszamenni dolgozni, mert ha meglenne a 180 bérezett napod szülésig, akkor a bruttó átlagbéred 70%-a lesz újból az alap!
2014. ápr. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
3-as vagyok, még annyi, hogy a gyes összege semmilyen esetben sem befolyásolja a következő tgyás és gyed összegét, mivel az egy segély és nem lehet egy ellátás egy másik ellátás alapja.
2014. ápr. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

2. vagyok még a kérdező nem válaszol vannak nyitott kérdések az ellátásait illetően. Ugyanis nem biztos, hogy ugyanúgy van ahogy az előző írta.

Csak az én pl. Nekem a szerződés szerinti bérem 146 ezer, viszont a nagyobb gyerkőc előtt volt plusz pótlékom, így az ellátás alapja kb 186 ezerre jött ki átlagban, most több, mint 180 napot lesz a nagyobb 2. szülinapja és a kicsi születése között, viszont az új tv miatt, ugye gyes közben megszakítottam a fizu nélküli szabimat és tp-t is kapok a gyes mellé, így a mostani alapom az osztószámok miatt kb 190 ezerre jön ki, tehát ha nem is sokkal, de jobban járok, mint az elsővel, pedig egy napot sem dolgozok a kettő gyerkőc között, nem volt fizuemelés, sőt a szerződés szerinti bérem sokkal kevesebb.

Én azért mondom, hogy vannak nyitott kérdések, mert, ha a kérdező jogosult volt a gyerek 2 éves koráig gyedre, akkor nem lehetett tavaly egész évben gyes-en, ha nem volt jogosult, meg kell nézni miért. Fontos infók maradtak ki a kérdésből. Persze nagy általánosságban a 3-asnak van igaza, de nagyon sok minden befolyásoló tényező lehet.

2014. ápr. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Milyen osztószámokkal jön ki a 190 ezer? Csak érdeklődöm!

Mivel ténylegesen nem mentél vissza dolgozni, mert táppénzen vagy, így nem lesz 180 bérezett napod és így túlórák, pótlékok nem vehetők figyelembe. Legalábbis én úgy tudom. Mert azt írod, nem kaptál fizuemelést. Akkor hogy?

2014. ápr. 26. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

A kérdező vagyok:

Elsőre így voltam:2011.februártól táppénzen voltam a szülésig.Augusztusban szültem,onnan kaptam a tgyás(ha jól emlékszem 6 hónapig),utána pedig a gyedet.Majd 2013 augusztusától kapom a gyest.És most nézem,hogy rosszul írtam az elején,mivel az előző év nem végig gyes,mert előtte ott volt a gyed is.

2014. ápr. 26. 14:43
 8/11 A kérdező kommentje:

És igen,van munkaviszonyom.Családi vállalkozásunkban dolgozom,úgyhogy nincs gond a visszaállással sem.

Jól értettem,hogy ha most visszamegyek,és meglesz a 180 bérezett nap,és megemelik ezalatt a béremet,akkor az beleszámít majd a következő tgyásba és gyedbe?

Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat is!

2014. ápr. 26. 14:59
 9/11 anonim ***** válasza:
Persze. A lényeg, ha kiveszed a felhalmozott szabikat és utána táppénzre mész és még meg is emelik a béredet, akkor az emelt béred lesz az alap. A 180 bérezett nap igazából akkor számít, ha kapsz túlórát, pótlékot, prémiumot és hasonlókat, mert ahhoz, hogy ezeket beleszámolják a tgyás és gyed alapjába, kell 180 ledolgozott napnak lennie.
2014. ápr. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok. A lényeg (megpróbálom tömören összefoglalni amit a tb szakértő leírt nekem) szóval dolgozom 10 napot a veszélyeztetett táppénz előtt, ez ugye már tényleges jövedelemnek számít, ezért kapom a szerződés szerinti bérem erre az időszakra vonatkozó részét (69.933), viszont utána a táppénznél összevetik a juttatások összegét (kedvezmény szabály miatt eleve nem kaphatok kevesebbet, mint az előző ellátásom alapja), viszont mivel itt lesz tényleges jövedelmem és ez napra lebontva (69.933/11 -hétvégét is bele kell venni- 6357,55 Ft/napra jön ki az ellátás (amit ha felszorzod a 30-as hónappal 190.726-ra jön ki, tehát mintha ilyen bérem lenne) A lényeg, hogy a napi átlag az nekem így magasabb lesz és ahhoz mérik az ellátást.Nem tudom ez így mennyire érthető, mert nekem kicsit hosszabban van magyarázva, hogy mikor mit és miért számolnak, de 10 oldal nem fér ide ki. Tehát most itt tényleg nem a pótlékon van a hangsúly az új alapnál, viszont a kedvezmény szabály miatt azt is figyelembe veszik és nem kaphatok kevesebbet, mint az elsőnél.

A kérdező helyében én is kikérném egy szakértő tanácsot, mert ő már épp kicsúszott a kedvezmény szabályból, de lehet hogy az mégis találna valami kiskaput.

2014. ápr. 27. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!