Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A Gyed-et miből számolják?! A...

A Gyed-et miből számolják?! A hivatalos munkabérből vagy figyelembe veszik a pótlékokat is?!

Figyelt kérdés

Nekem pl.van délutános és hétvégi pótlékom,forgalom utáni jutalékom is.Ezekkel együtt a fizetésem netto 100ezer ft.

A Gyednél ezekkel együtti átlagot néznek vagy csak az alapbért?



2014. máj. 22. 14:12
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
*nem hivatalos hanem alapbér
2014. máj. 22. 14:13
 2/12 anonim ***** válasza:
23%
Alapbérből számolják, a pótlékoknak semmi szerepe a gyed megállapításánál.
2014. máj. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
76%

Mindent figyelembe vesznek, ami bejelentett munkából származik, és adózol utána.

Én alap fizuval és jutalékkal dolgoztam, és az egész éves teljes fizetésem volt a tgyás és gyed alapja (tehát jutalékokkal együtt). Recepciós kolléganőm pedig délutános pótlékos, neki is beleszámított az is a gyedbe!

Az egész éves fizetésedből átlagolnak.

2014. máj. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
54%

figyelembe veszik a pótlékot is, mivel az is járulékalap.


Két dolog van, ami fontos. A számításnál a rendszeres jövedelemnél azt veszik figyelembe, amit a számítási időszakban fizettek ki (tehát ha tavalyi alapján számolnak, akkor a 2013. januárban megkapott 2012. decemberi béredet figyelembe veszik, az idén januárban kapott 2013. decemberit nem).

Nem rendszeres jövedelem esetén (pl prémium) azt veszik figyelembe, amit a számítási időszakRA fizettek, tehát ha idén márciusban kaptál tavalyi évre jutalmat, az beleszámít, ha tavaly januárban kaptal 201-re, azt meg nem.

2014. máj. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Beleszámítanak a pótlékok és jutalékok is.

A munkáltatódnak mindent bele kell számítani, amit fizettek neked akkor, amikor kiadják az igazolást a tgyás, gyed megállapításához.

Természetesen ez a bejelentett munkára vonatkozik, ahol a teljes fizud hivatalos és nem fekete...

Nekem a jutalékom, pótlékom és minden beleszámított.

2014. máj. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
24%
ez komoly??? Nulla? Segítsen a fene, simizzétek annak a fejét, aki hülyeséget beszél.
2014. máj. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Mindenki le lett pontozva. Logikus. :)

Mindegy, nem kell velük foglalkozni! Biztos sík okosak, csak nem írják ide a nagy okosságukat...

2014. máj. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
48%

csak tudod, amikor jönnek hozzám a kismamák, és váltig állítják, hogy de nekik ezt mondták és miért nem így van, akkor néha eszembe jut, hogy be kéne tiltani ezt az oldalt...

Mire jó az, ha szándékosan félrevezetnek valakit, rossz válasszal és a jó válaszok lehúzásával? Aki nem ért hozzá, az meg simán elhiszi, hogy az a jó, ami 60-70%-os eredménnyel ácsorog itt.

2014. máj. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Mondjuk azt sem értem, hogy írhat valaki olyat, hogy a pótléknak semmi köze a gyedhez?


Mindegy. Kedves kérdező, fordulj a munkáltatódhoz (a személyügyes kollégádnak pontosan tudnia kell mindent)! Jó esetben. :)

2014. máj. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
91%

Szia!


Természetesen figyelembe veszik a pótlékokat is!


Egyébként az egyik hozzászóló rosszul tudja! A rendszeres jövedelemnél azt veszik figyelembe amit a számítási időszakRA kapsz, azaz ha mondjuk 2014-ben születik a kicsi és tudnak az előző évvel számolni, akkor a januárra kapott fizudtól, a decemberre kapott fizudig számolnak, a kutyát nem érdekli, hogy az egyiket 2013. februárban a másikat meg 2014. januárban kaptad.

A nem rendszeres jövedelmek esetén az számít, amit a számítási időszakBAN kapsz meg, azaz, ha pl kapsz egy jutalmat a 2013 januárban a 2012-es évben teljesített munkádért, az beleszámít, de ha 2014-ben kapsz a 2013-as évedért, az nem.

Vegyük azt, hogy minden hónapban van 100000Ft netto fizud, ez kb br 150000Ft (tudom, hogy nem pontosan, de így most egyszerűbb). Ennek az osztószáma 365nap (a biztosításban töltött naptári napok száma). Tehát: 150000*12hónap=1800000Ft Ez osztva 365 nappal= 4931,51Ft. Ez lesz a napi alapod.

A tgyás ennek lesz a 70%-a és ebből vonnak 16%szja-t. Ez egy 30 napos hónapra netto 86992Ft körül lesz.

A gyed is ennek a 70%-a (ha ugyanaz a számítási időszakod, tehát a 2013-as év) akkor kb netto 76636Ft lesz. Gyedből már vonnak szja mellett 10% nyugdíjjárulékot is, ezért lesz kevesebb. Ha pl. 2013-ban voltál táppénzen, akkor az az időszak lejön az osztószámból, így nem "rontja" az átlagodat.



Ezeket csak azért írtam le, hogy ha megvannak a fizupapírjaid, akkor nagyjából otthon is ki tudod számolni, hogy mire számíthatsz!

2014. máj. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!