Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hóközepén születendő második...

Hóközepén születendő második gyerekre fél havi ellátás fog járni?

Figyelt kérdés
Az elsőre Gyedet kapok,most hóközepére vagyok kiírva a 2.-kal,arra gyest fogok kapni.Június fennmaradó napjaira jár a családi pótlék, gyes fennmaradó része, vagy csak júliustól a teljes.Köszi.

2014. máj. 28. 17:22
 1/4 A kérdező kommentje:
Mikor érdemes elkezdeni igényelni?Anyasági,gyes?Mikor lesz belőle pénz is?
2014. máj. 28. 17:28
 2/4 anonim ***** válasza:
Jár a fennmaradó összeg. Igényelni mindent egyben, ha a gyereknek meg lesz a TAJ kártyája. Az anyasági általában 2-3 héten belül jön, a gyes csp jóval később.
2014. máj. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Akkor tudod megigényelni, ha megvan a baba anyakönyvi kivonata és TAJ kártyája. Családi pótlék teljes hónapra jár, akkor is, ha a hónap utolsó napján szülsz, tehát az nem lesz részarányos. A gyes viszont attól a naptól jár, amelyik napon szülsz. Ha június 15-én, akkor júniusra 15 napra kapsz gyest. Anyasági ugye egyszer 64 ezer forint. Az anyaságit már kb. 1,5-2 hét múlva megkapod, miután beadtad az igénylést. A családi pótlék és gyes igényléstől számítva 30 naptári nap, mire megkapod, tehát egy jó hónap. Csak ugye a baba születése után kb. 10 nap a TAJ kárya és anyakönyvi kivonat, utána tudsz a MÁK-ba menni. Tehát, ha pl. jún. 15-én szülsz, akkor kb. július első napjaiban tudod az igényléseket leadni, július közepén megkapod az anyaságit, a családit és a gyest szerintem csak augusztusban kapod meg.

Én február 19-én szültem és áprilisban kaptam meg a családit és gyest.

2014. máj. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi, mindkettőtöknek!
2014. máj. 29. 16:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!