Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Szülés előtt vagy után vegyem...

Szülés előtt vagy után vegyem igénybe a TGYÁS-t, hogy a 2013-as jövedelmem után kapjam a GYED-et?

Figyelt kérdés

2014 augusztus 8.-ra vagyok kiírva.

2013 dec.17-óta táppénzen vagyok veszélyeztetett terhesség miatt.

2013 január-februárig 4órában dolgoztam.

Márciustól pedig 8 órába bruttó 114.000Ft-ot kaptam.

Kevesebb lenne a GYED, ha az idei évet néznék, vagy hogy van ez?


2014. jún. 2. 10:22
 1/2 anonim ***** válasza:
Biztos majd valaki kiigazít, ha rosszul írom, de én úgy tudom, hogy mivel tavaly december óta vagy táppénzen ezért idén vagyis 2014-ben nincs meg a 180 ledolgozott napod, ezért mindenképpen a 2013-as béred alapján fogják számolni a tgyásodat, függetlenül attól, hogy a szülés előtt vagy a szülés után adod le az igényedet.
2014. jún. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mindig az igénylést megelőző évet nézik. Ha 2013-ban van 180 bérezett napod, akkor a 2013-as átlagbér lesz a tgyás alapja. Ebbe beleszámítódik a 2 hónap 4 órás béred is.

A gyed alapja a 2014-es év lenne, mert a gyedet már 2015-ben igényelnéd a számításaim szerint, de mivel 2014-ben nincs 180 bérezett napod, mert táppénzen vagy, így a kedvezményszabály értelmében, a gyed alapja az előző ellátás alapja lesz, vagy a gyed alapja megegyezik a tgyás alapjával, ami a 2013-as átlagbér.

Mindegy, hogy szülés előtt vagy után igényled, mivel 2014-ben szülsz mindenképp, így a 2013-as átlagbér 70%-a lesz a bruttó tgyásod.

Ha idén dolgoztál volna fél évet táppénz nélkül, akkor több lenne a gyeded, mert a 2014-es évben gondolom maradtál volna 8 órában, így az lenne a gyed alapja, nem lenne benne a 4 órás bér, de mivel táppénzen vagy, így a tgyás alapja lesz a gyed alapja is, vagyis a 2013-as béred.

2014. jún. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!