Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Valaki felvilágosítana?...

Valaki felvilágosítana? Tudtommal 2013. júniusában változtak a TGYAS, GYED számítások.

Figyelt kérdés
Már nem a 180 napi munkabért nézik, hanem a baba születésekor éppen aktuális munkabért. Itt mindenki mégis a 180 napról ír és arról, hogy a második baba előtt vissza kell menni dolgozni, hogy ne a GYED legyen a késöbbi ellátás alapja. Ezzel ennyire nincsenek tisztában az emberek, vagy én értelmeztem félre valamit? Több helyen is utána néztem, de nem szeretnék most a keresgélésre órákat szánni. Kérem csak olyanak írjanak, akik értenek hozzá!

2014. ápr. 6. 10:51
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

az a baj, hogy hiába írok úgy, hogy ezzel foglalkozom, jön a sok laikus, és lepontoz, megmagyarázza, hogy én vagyok hülye. Már elment a kedvem attól, hogy segítsek :(


A 180 napos szabály továbbra is él. Ha valakinek az irányadó időszakban van 180 napi jövedelem, akkor a tp-számítás szabályai szt történik továbbra is a tgys és gyed számítása.


Ha nincs 180 nap, akkor jön képbe minimálbér, szerződés szti bér.


Az aktuális munkabért sokan félreértik, ez arra vonatkozik, hogy a tavalyi változások értelmében, ha te idén áprilisban szülsz, decembertől új munkahelyed van, hiába dolgoztál tavaly januártól novemberig háromszor annyiért, mint az új helyen, senkit nem érdekel, csak a jelnleg élő jogviszonyod bére vehető figyelembe.

2014. ápr. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Így már világos! Nagyon köszönöm! :)
2014. ápr. 6. 11:05
 3/3 anonim ***** válasza:
az oep szakmai oldalán találsz erről elég jó tájékoztatókat, tavaly júliusi dátummal keresd.
2014. ápr. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!