Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Jár nekem aug-ban a dupla csp?

Jár nekem aug-ban a dupla csp?

Figyelt kérdés

Kislányom idén szep-ben kezdi az első osztályt

Fogok kapni dupla csp-t ésha igen azt nekem kell igényelnek?Vagy automatikusan küldik?

Valaki leírná aki tudja a menetét ennek?


2014. júl. 1. 16:15
 1/5 anonim ***** válasza:
már évek óta nincs dupla csp augusztusban.....
2014. júl. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Tényleg??Na,ezt nem tudtam.:(

És akkor az iskoláztatási segély,mert vhol olvastam ilyenről is.

2014. júl. 1. 16:27
 3/5 anonim ***** válasza:

olyan sincsen


ha rendszeres gyermekvédelmit kapsz akkor évente 2x kapsz gyerekenként 5800.- bözsit

Aug és nov hónapban

2014. júl. 3. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
hmm.. átmeneti segélyt kérhetsz beiskolázásra
2014. júl. 3. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Az iskoláztatási támogatás a tankötelessé válás évének november 1-jétől a tankötelezettség teljes időtartamára, valamint a tankötelezettség megszűnését követően közoktatási intézményben tanulmányokat folytató gyermekre tekintettel annak a tanévnek az utolsó napjáig jár, amelyben a gyermek a 20. életévét, sajátos nevelési igényű gyermek esetén a 23. életévét betölti.


Közoktatási intézmény: óvoda, általános iskola, szakmunkásképző iskola, szakiskola, gimnázium, szakközépiskola, alapfokú művészetoktatási intézmény, gyógypedagógiai-, konduktív pedagógiai nevelési-oktatási intézmény, diákotthon és kollégium.


A tankötelezettség a tanuló tizenhatodik életévének betöltéséig tart. A sajátos nevelési igényű tanuló tankötelezettsége meghosszabbítható annak a tanítási évnek a végéig, amelyben a huszonharmadik életévét betölti.


A közoktatási törvény szerint sajátos nevelési igényű gyermek, tanuló: az a gyermek, tanuló, aki a szakértői és rehabilitációs bizottság szakvéleménye alapján


a) testi, érzékszervi, értelmi, beszédfogyatékos, autista, több fogyatékosság együttes előfordulása esetén halmozottan fogyatékos, a megismerő funkciók vagy a viselkedés fejlődésének organikus okra visszavezethető tartós és súlyos rendellenességével küzd,


b) a megismerő funkciók vagy a viselkedés fejlődésének organikus okra vissza nem vezethető tartós és súlyos rendellenességével küzd;


Ki jogosult iskoláztatási támogatásra?


Iskoláztatási támogatás (Cst. 8. §) iránti kérelmet a következő ügyfelek nyújthatnak be:


a saját háztartásban nevelt gyermek vér szerinti, vagy örökbe fogadó szülője,

a saját háztartásban nevelt gyermek szülőjével együtt élő házastárs

az a személy, aki a saját háztartásában nevelt gyermeket örökbe kívánja fogadni, és az erre irányuló eljárás már folyamatban van (a fentiek elnevezése együttesen: szülő)

a nevelőszülő, a hivatásos nevelőszülő. a gyám

akinél a gyermeket a Gyvt. alapján ideiglenes hatállyal elhelyezték (1997. évi XXXI. törvény (Gyvt.) 72. §. (1) bekezdés),

a gyermekotthon vezetője a gyermekotthonban nevelt,

a javítóintézet igazgatója vagy a büntetés-végrehajtási intézet parancsnoka a javítóintézetben nevelt, vagy büntetés-végrehajtási intézetben lévő, és gyermekvédelmi gondoskodás alatt álló tanköteles gyermekre tekintettel,

a szociális intézmény vezetője az intézményben elhelyezett gyermekre tekintettel

a gyámhivatal által a szülői ház elhagyását engedélyező határozatban megjelölt személy.

Saját jogán az az ügyfél kérelmezheti az iskoláztatási támogatást, aki közoktatási intézményben tanulmányokat folytat, a tankötelezettsége megszűnt, és


akinek mindkét szülője elhunyt,

akinek a vele egy háztartásban élő hajadon, nőtlen, elvált, vagy házastársától külön élő szülője elhunyt,

aki kikerült az átmeneti vagy tartós nevelésből

akinek a gyámsága nagykorúvá válása miatt szűnt meg

aki a vér szerinti, örökbe fogadó szülőjével, nevelőszülővel, hivatásos nevelőszülővel, gyámmal nem él egy háztartásban

a gyámhivatal szülői ház elhagyását engedélyező határozata szerint az iskoláztatási támogatást a nagykorúvá válása előtt is részére folyósították.

Ezt a M.Á.K.honlapján találtam,csak épp azt nem látom,hogy kell igényelni.

2014. júl. 4. 16:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!